Giganty nadal w planach

Poniedziałek
12.11.2001
Warszawiacy mogą robić zakupy w centrach handlowych na powierzchni prawie 550 tys. mkw.
 

Jak podaje „Rzeczpospolita”, Warszawiacy mogą robić zakupy lub odpoczywać w centrach handlowo-rozrywkowych na powierzchni 550 tys. mkw. Kolejne 200 tys. mkw. nowoczesnych obiektów inwestorzy budują, a 500 tys. mkw. chcieliby wybudować w stolicy w najbliższych latach.

Specjaliści w dziedzinie nieruchomości twierdzą, że jeśli sytuacja w kraju ustabilizuje się, to deweloperzy mogą swoje plany realizować z powodzeniem. Klienci chętnie porzucą odsunięte dalej od centrum obiekty handlowe sprzed kilku lat na rzecz nowych, bardziej ekskluzywnych a do tego lepiej położonych.

W centrum Warszawy planowane są wielkie przedsięwzięcia handlowo-rozrywkowe. Unikalne na skalę europejską mogą okazać się „Złote Tarasy” (w których zaplanowano 60 tys. mkw. powierzchni handlowej), planowane jest również dokończenie budowy „Reform Center” (w którym powierzchnia handlowo-rozrywkowa ma wynieść 180 tys. mkw.), równie dużym projektem jest budowa „Arkadia Shopping Center (ponad 80 tys. mkw. powierzchni).

W ostatnich miesiącach za wynajęcie 1 mkw. sklepu w nowoczesnym centrum handlowym trzeba zapłacić ok. 45-48 dolarów miesięcznie. Niższe stawki obowiązują oczywiście dla dużych najemców. Wiadomo jednak, że w różnych centrach mogą się one wahać od ok. 30 do 60 USD za 1 mkw., nie tylko w zależności od wielkości sklepu, ale także jego usytuowania.

Warszawa w rankingu europejskich miast, dotyczącym ilości powierzchni w nowoczesnych centrach handlowych, wyprzedza m.in. Wiedeń, Brukselę, Hamburg, Budapeszt, Moskwę i Pragę.

Więcej: Rzeczpospolita, 12 listopada 2001, „Nieruchomości”
Rzeczpospolita

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.

POPULARNE NA FORUM

Tani biznes dla początkującego

Jaki jest szacunkowy koszt otwarcia placówki partnerskiej w Nest Banku? Czy Bank narzuca wyposażenie lokalu i koszty z tym związane?

82 wypowiedzi
ostatnia 17.06.2018
Damskie torebki

Jeśli torebki to tylko Liu Jo! I oczywiście oryginalne :) Tak jak moja poprzedniczka :) https://ubierzsie.com/liu-jo Nie mogę złego słowa na nie powiedzieć. Biznes...

18 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Czy warto otworzyć sklep odzieżowy?

jesli tylko wiesz, że twój produkt jest unikalny lub w naprawdę dobrej cenie to oczywiście :) bez porządnej analizy swot nie ma się natomiast co pchać w ecommerce. Bo...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Mam lokal / Szukam pomysłu na biznes

Może branża spożywcza? Przetwórstwo owoców i warzyw. Jakbyście szukali solidnych maszyn do pakowania soków to znajdziecie je w Bag In Box z Lublina...

427 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Jaką działalność otworzyć na wsi? Pomocy!!!

Zastanawiałam się jeszcze nad tym... Może warto zainwestować w ziemię pod uprawę? Wiem, że to ciężka praca, ale jeśli dobrze to zaplaujesz, to można na tym zarobić....

119 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Great assignment help team provide the java assignment help with the experiences writer in the possible minimal price. In the usa, uk. australia etc, our writer is well...

55 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Prezent na dzień dziecka

Baloniki są super! U nas było przyjęcie dla dzieci w rodzinie i własnie one zrobiły furorę, aż nie zaczęliśmy otwierać prezenty. ;) Na takie przyjęcia obowiązkowo...

2 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Dziękuję za informacje! Szukałem i nie mogłem znaleźć. Pomogłeś mi! dqfansurvey

55 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018