23.11.2010

Franczyza idzie na wschód

Na europejskiej mapie punktów handlowych RuckZuck pojawiły się sklepy na Litwie, Białorusi w Rumunii.

Mieszkańcy pięciu kolejnych polskich i europejskich miast mogą wybierać spośród gamy produktów podłóg laminowanych, drzwi wewnętrznych oraz materiałów wykończeniowych firmy Classen oferowanych przez sklepy RuckZuck. Do ponad 150 istniejących już firmowych salonów dołączyło kolejnych pięć, w tym trzy poza granicami Polski. RuckZuck otworzył swoje placówki na Litwie, Białorusi i w Rumunii.

Salon RuckZuck z zewnątrz

Na europejskiej mapie punktów handlowych RuckZuck pojawiły się sklepy na Litwie, Białorusi i w Rumunii.

Nowy litewski salon został uruchomiony w stolicy kraju, w Wilnie. Jest to drugi po Kownie sklep tej marki na Litwie. W grudniu planowane jest także otwarcie kolejnego punktu w Kłajpedzie, w zachodniej części tego kraju. Dodatkowy sklep zyskali także Białorusini. Do tej pory funkcjonował tam tylko jeden salon, w stolicy kraju. Od teraz również mieszkańcy miejscowości Baranowicze, znajdującej się na południowym-zachodzie, mogą robić zakupy w sieci RuckZuck. Wśród nowo otwartych sklepów poza granicami Polski jest także punkt w miejscowości Timisoara w Rumunii. To trzeci po miastach Resita i Lugoj sklep w tym kraju.

 

Także polska mapa punktów handlowych RuckZuck uległa powiększeniu. Nowe sklepy powstały właśnie w Zielonej Górze oraz w miejscowości Góra. Tym samym województwo lubuskie zyskało ósmy sklep. Z kolei salon w Górze, zlokalizowany przy ulicy Targowej 1, jest już jedenastym punktem RuckZuck w województwie dolnośląskim.

 

- Decyzję o uruchomieniu sklepu w Zielonej Górze podjął przedsiębiorca posiadający już sklep w Krośnie Odrzańskim. Działalność w ramach systemu partnerskiego RuckZuck spotyka się z zainteresowaniem przedsiębiorców. Planujemy, iż docelowo w Polsce będzie działało około 200 placówek RuckZuck - mówi Krzysztof Bedra, menedżer odpowiedzialny za ekspansję sieci RuckZuck w Polsce.

Koncept biznesowy RuckZuck powstał w 2004 roku w centrali firmy Classen w Niemczech. W tym samym roku w Polsce została założona spółka RuckZuck.biz, która zajęła się rozwojem systemu partnerskiego na terenie Polski oraz w pozostałych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Salony sieci działają obecnie w Niemczech, Polsce, Czechach, na Łotwie, Litwie, Ukrainie, w Białorusi, na Słowacji, Węgrzech i w Rumunii.

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora