Aplikacja umożliwi zwiedzanie centrów handlowych, restauracji, hoteli, muzeów czy fragmentów miast jeszcze przed przybyciem do nich.
Poniedziałek
29.11.2010
Na początku przyszłego roku swoją premierę na rynku będzie miał nowy produkt branży IT - Fly3Dmap.
 

Fly3Dmap to nowość na rynku IT – nie tylko krajowym, ale i zagranicznym. Jest to interaktywny, trójwymiarowy zbiór map dostępnych za darmo online. Aplikacja umożliwi tworzenie i sprzedaż wirtualnych map za pośrednictwem Internetu, zaś szerokiemu odbiorcy zwiedzanie centrów handlowych, restauracji, hoteli, muzeów czy fragmentów miast jeszcze przed przybyciem do nich. Projekt będzie rozwijany we franczyzie.

Za inicjatywą stoją dwie osoby: inwestor Marian Czerny, biznesmen działający na rynku nieruchomości i właściciel zakładów poligraficznych GREG, oraz pomysłodawczyni Katarzyna Sokołowska, projektantka i dizajnerka z dużym dorobkiem.

Praca nad całym przedsięwzięciem trwała trzy lata. – Tworząc własny, innowacyjny produkt korzystaliśmy z doświadczenia zdobytego podczas współpracy z Google (współtworzenie trójwymiarowych modeli miast do programu Google Earth) oraz Navteq (współwykonywanie modeli do map 3D). Te cenione koncerny zapewniły nam doskonałe zaplecze merytoryczne – tłumaczy Marian Czerny.

– Łącznie projektem zajmowały się trzy zespoły projektantów, grafików i informatyków, rozwijając produkt o nowe funkcje. Każdy etap prac przedstawialiśmy grupie potencjalnych klientów, których uwagi wykorzystywaliśmy, by usprawniać działanie produktu – mówi Rafał Polito, dyrektor artystyczny i lider zespołu modelarzy.

Program daje możliwość stworzenia w krótkim czasie trójwymiarowego modelu dowolnego wycinka miasta, czy innego obiektu, i pozwala użytkownikom poruszanie się po nim w czasie rzeczywistym. Może się stać przydatnym i atrakcyjnym narzędziem pracy dla wielu sektorów prywatnych i państwowych.

Aby stać się franczyzobiorcą Fly3Dmap, należy posiadać komputer z monitorem lub laptop oraz stałe łącze z Internetem. To inwestycja rzędu 4 tys. zł.

– Nasz partner zakupuje jednorazowo pakiet startowy za 2,5 tys. zł, zawierający aplikacje Fly3Dmap oraz niezbędne instrukcje. W ramach tego pakietu trzech wybranych przez niego pracowników przechodzi szkolenie. Materiały reklamowe kosztują dodatkowo 1 tys. zł. Zysk dla partnera, to 30 proc. od każdego sprzedanego obiektu – wylicza Marian Czerny.– Liczy się entuzjazm i zapał! Jako że działamy w branży IT, która jest najdynamiczniej rozwijającą się na świecie, dajemy bardzo duże szanse na sukces, również początkującym przedsiębiorcom – deklaruje entuzjastycznie współtwórca Fly3Dmap.

Firma chce pozyskać stu partnerów na terenie całej Polski. W przyszłym roku ma ich być 20. Podstawowym kryterium ich wyboru będzie dobre zrozumienie biznesu oraz przedsiębiorczość i przebojowość.

– Partnerom dajemy gwarancję solidnej współpracy nakierowanej na wyeliminowanie konkurencji wzajemnej, polegającej na określeniu takiej liczby partnerów w mieście, która pozwoli im na swobodną działalność – mówi Marian Czerny.

Aktualnie Fly3dmap jest dywizją w strukturze firmy GREG Gliwice, działającą na prawach samodzielnej jednostki. Po uzyskaniu docelowej liczby partnerów w Polsce, zostanie przekształcona w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Nastąpi to prawdopodobnie w drugim półroczu 2011 r.

(mip)


Miłka Pejda-Rabij, dziennikarz
Miłosława Pejda-Rabij
dziennikarz

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Firma z napędem elektrycznym /14.06.2018

O planach rozwoju sieci salonów sprzedaży jednośladów elektrycznych i hybrydowych opowiada Jakub Czarny, prezes Scoopper.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Zarabiać przez telefon

Rzeczywiście. Praca na słuchawkach jest bardzo ciężka! __________________________ Prace licencjackie z Kosmetologii

13 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
AVANS

Ten Avans to jeszcze istnieje? ________________________ Pisanie prac licencjackich z kosmetologii

6 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Play rośnie w oczach

Faktycznie wygląda to nie najgorzej - [url]https://www.spidersweb.pl/2018/02/play-wyniki-2017.html[/url]. Ja jestem zadowolony z ich oferty

5 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
AVANS

Avans to fajne sklepy. Warto je sprawdzić. _________________ Tematy prac z Turystyki i Rekreacji

6 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Sferis powiększa sieć

To jest bardzo ryzykowny biznes. Obecnie wszystko ludzie kupują w internecie. _____________________ Tematy prac licencjackich z Turystyki i Rekreacji

6 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Salon Play - oplacalność, doświadczenia

There are some nuances of this business, which you have to examine yourself and experience so that the employee does not do you a trumpet or overeat work. happy wheels

12 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Sferis powiększa sieć

Cześć, mam konkretne pytanie odnośnie zarabianie na handlu kryptowalutami. Chodzi mi konkretnie o ethereum - czy według Was, z uwagi na niepewność na rynku Bitcoin,...

6 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018
Sferis powiększa sieć

Cześć, mam konkretne pytanie odnośnie zarabianie na handlu kryptowalutami. Chodzi mi konkretnie o ethereum - czy według Was, z uwagi na niepewność na rynku Bitcoin,...

6 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018