29.11.2010

Biznes w trzech wymiarach

Na początku przyszłego roku swoją premierę na rynku będzie miał nowy produkt branży IT - Fly3Dmap.

Fly3Dmap to nowość na rynku IT – nie tylko krajowym, ale i zagranicznym. Jest to interaktywny, trójwymiarowy zbiór map dostępnych za darmo online. Aplikacja umożliwi tworzenie i sprzedaż wirtualnych map za pośrednictwem Internetu, zaś szerokiemu odbiorcy zwiedzanie centrów handlowych, restauracji, hoteli, muzeów czy fragmentów miast jeszcze przed przybyciem do nich. Projekt będzie rozwijany we franczyzie.

Wirtualny model fragmentu miasta Fly3Dmap.

Aplikacja umożliwi zwiedzanie centrów handlowych, restauracji, hoteli, muzeów czy fragmentów miast jeszcze przed przybyciem do nich.

Za inicjatywą stoją dwie osoby: inwestor Marian Czerny, biznesmen działający na rynku nieruchomości i właściciel zakładów poligraficznych GREG, oraz pomysłodawczyni Katarzyna Sokołowska, projektantka i dizajnerka z dużym dorobkiem.

Praca nad całym przedsięwzięciem trwała trzy lata. – Tworząc własny, innowacyjny produkt korzystaliśmy z doświadczenia zdobytego podczas współpracy z Google (współtworzenie trójwymiarowych modeli miast do programu Google Earth) oraz Navteq (współwykonywanie modeli do map 3D). Te cenione koncerny zapewniły nam doskonałe zaplecze merytoryczne – tłumaczy Marian Czerny.

– Łącznie projektem zajmowały się trzy zespoły projektantów, grafików i informatyków, rozwijając produkt o nowe funkcje. Każdy etap prac przedstawialiśmy grupie potencjalnych klientów, których uwagi wykorzystywaliśmy, by usprawniać działanie produktu – mówi Rafał Polito, dyrektor artystyczny i lider zespołu modelarzy.

Program daje możliwość stworzenia w krótkim czasie trójwymiarowego modelu dowolnego wycinka miasta, czy innego obiektu, i pozwala użytkownikom poruszanie się po nim w czasie rzeczywistym. Może się stać przydatnym i atrakcyjnym narzędziem pracy dla wielu sektorów prywatnych i państwowych.

Aby stać się franczyzobiorcą Fly3Dmap, należy posiadać komputer z monitorem lub laptop oraz stałe łącze z Internetem. To inwestycja rzędu 4 tys. zł.

– Nasz partner zakupuje jednorazowo pakiet startowy za 2,5 tys. zł, zawierający aplikacje Fly3Dmap oraz niezbędne instrukcje. W ramach tego pakietu trzech wybranych przez niego pracowników przechodzi szkolenie. Materiały reklamowe kosztują dodatkowo 1 tys. zł. Zysk dla partnera, to 30 proc. od każdego sprzedanego obiektu – wylicza Marian Czerny.– Liczy się entuzjazm i zapał! Jako że działamy w branży IT, która jest najdynamiczniej rozwijającą się na świecie, dajemy bardzo duże szanse na sukces, również początkującym przedsiębiorcom – deklaruje entuzjastycznie współtwórca Fly3Dmap.

Firma chce pozyskać stu partnerów na terenie całej Polski. W przyszłym roku ma ich być 20. Podstawowym kryterium ich wyboru będzie dobre zrozumienie biznesu oraz przedsiębiorczość i przebojowość.

– Partnerom dajemy gwarancję solidnej współpracy nakierowanej na wyeliminowanie konkurencji wzajemnej, polegającej na określeniu takiej liczby partnerów w mieście, która pozwoli im na swobodną działalność – mówi Marian Czerny.

Aktualnie Fly3dmap jest dywizją w strukturze firmy GREG Gliwice, działającą na prawach samodzielnej jednostki. Po uzyskaniu docelowej liczby partnerów w Polsce, zostanie przekształcona w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Nastąpi to prawdopodobnie w drugim półroczu 2011 r.

(mip)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Miłosława Pejda-Rabij

dziennikarz
Napisz do autora