Franczyza po angielsku

Sieć Moose Centrum Języków Obcych ma 50 placówek w całym kraju.
Piątek
26.11.2010
Sieć szkół językowych Moose w ciągu roku otworzyła sześć placówek franczyzowych.
 

Moose Centrum Języków Obcych powstało w 1994 roku we Wrocławiu. Szkoła Moose tym różni się od innych szkół językowych, że większość zajęć odbywa się w domu ucznia, lub w miejscu jego pracy.
- Od samego początku naszego istnienia postawiliśmy na innowacyjność w nauczaniu języków. Dzięki temu jesteśmy jedną z największych szkół językowych w Polsce zajmujących się nauczaniem indywidualnym i w małych grupach. Nasze placówki działają w 50 miastach i miejscowościach w całym kraju, pracuje dla nas ponad 650 lektorów - mówi Grzegorz Kuzyk, wiceprezes zarządu Moose Centrum Języków Obcych.

Na początku tego roku firma rozpoczęła budowę sieci franczyzowej, która dziś liczy sześć placówek. Franczyzobiorcy prowadzą swoje szkoły m.in. w: Kaliszu i Kłodzku. Ubiegły rok przyniósł też firmie otwarcie trzech palcówek własnych, które działają w Szczecinie, Bydgoszczy i Lublinie.

- Minione dwa lata upłynęły w branży pod znakiem kryzysu. Dopiero w ciągu ostatniego półrocza zobaczyliśmy odwrócenie tej tendencji i jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni rosnącym zainteresowaniem kursami dla klientów indywidualnych - mówi Grzegorz Kuzyk. - W ciągu najbliższych kilku lat na rynku będą dominować, jeśli nie opanują go prawie w całości, szkoły sieciowe, które będą mogły zaoferować swoim uczniom wysokie standardy działania i programy nauczania przygotowane specjalnie dla nich.

Opłaty za przystąpienie do sieci Moose Centrum Języków Obcych zamykają się w przedziale od 3 tys. zł do 25 tys. zł, a ich wysokość jest uzależniona od liczby osób mieszkających w danej miejscowości. Firma pobiera też opłatę miesięczną, która również uzależniona jest od wielkości miasta, w którym znajduje się szkoła. Franczyzobiorca otrzymuje system komputerowy do prowadzenia szkoły, przechodzi również szereg szkoleń dotyczących prowadzenia firmy, czy doboru lektorów. Przyszły partner nie musi posiadać lokalu, bo lektorzy prowadzą zajęcia w domu ucznia.

(mak)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

POPULARNE NA FORUM

Szkolenia prezentacje biznesowe

Cześć, zastanawiam się nad otworzeniem biznesu w zakresie doradztwa zawodowego w zakresie autoprezentacji, tworzenia cv, rozwoju kariery itp. Być może właśnie na...

1 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2018
Tłumacz

Cześć, jeśli potrzebujecie jakiegoś sprawdzonego tłumacza to polecam LOQUAX na prawdę warto skorzystać, nasza firma korzysta z takich usług już od długiego czasu i...

1 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Uczą i zarabiają

To jest bardzo dobry interes! Na pewno jest to bardzo przydatne. ______________________ Prawo - praca magisterska

23 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
tłumacz niemiecki

Cześć, mam pytanie ponieważ potrzebuje kogoś kto potrafi dobrze język niemiecki i by zajął się paroma tekstami do przetłumaczenia nie musi być to tłumaczenie...

1 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Język na licencji

Jednej ze szkół języka angielskiego poświęciliśmy odcinek programu Biznes z Franczyzą. Zapraszam do oglądnięcia na kanale YT: https://www.youtube.com/watch?v=Yt0jTYX1Ido

8 wypowiedzi
ostatnia 29.05.2018
Półkolonie dają zysk

Moja córka w tym roku jedzie na półkolonię do Warszawy, organizowana przez Akademię Nauki. Jest tematyczna 'Tytus, Romek i Atomek', są terminy na lipiec i sierpień. Jak...

1 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

This is the greatest one thing which is going to be one of the greatest stuff to witness order coursework have been working well enough for me its one of the finest information...

4 wypowiedzi
ostatnia 19.05.2018
Uczą i zarabiają

Świetny pomysł ! Wiele szkół potrzebuje czegoś takiego!

23 wypowiedzi
ostatnia 11.05.2018