06.12.2010

Jak wybrać, żeby nie żałować

O wyborze najlepszego z dostępnych na rynku systemu franczyzowego opowiada Michał Wiśniewski, dyrektor działu doradztwa we franczyzie PROFIT system.

Z punktu widzenia przedsiębiorcy najważniejsze jest wybranie właściwego konceptu franczyzowego. Jak to zrobić?
Przyszły partner sieci powinien kierować się kilkoma zasadami. Przede wszystkim kupując licencję należy wybrać taki biznes, który będzie sprawiał nam przyjemność, niezależnie od tego jakie mamy doświadczenie w danej branży. Często okazuje się, że koszt inwestycji związany z przystąpieniem do sieci nie jest tak ważny jak czas, kiedy nastąpi zwrot, dlatego warto poznać wyniki finansowe innych placówek działających pod logo marki franczyzodawcy.

Michał Wiśniewski, dyrektor działu doradztwa we franczyzie PROFIT system

Michał Wiśniewski, dyrektor działu doradztwa we franczyzie PROFIT system

Jak do prowadzenia biznesu we franczyzie może przygotować się przedsiębiorca?
Równie istotne jest to, jak do planu założenia własnej firmy podchodzi sam zainteresowany. Pozytywne myślenie to za mało, żeby odnieść sukces. Decyzja o wyborze franczyzy powinna być poprzedzona weryfikacją wiarygodności sieci, z którą chcemy współpracować. Trzeba także zbadać rynek – sprawdzić czy w miejscu, gdzie chcemy prowadzić biznes istnieje zapotrzebowanie na usługi, które chcemy świadczyć lub produkty, jakie będziemy sprzedawać. Działalność na własny rachunek wiąże się z koniecznością nabycia kilku umiejętności, wśród nich zarządzanie personelem, prowadzenie skutecznych negocjacji, sztuka dobrej obsługi klienta. Wszystkiego na temat współpracy w systemie franczyzowym przyszli przedsiębiorcy dowiedzą się na dofinansowanych szkoleniach organizowanych przez PROFIT system. Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie Franczyza.eu.

Wysłuchał (dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0