06.12.2010

Franczyza na wagę

Multifood STP ma pięć placówek, na przyszły rok zapowiada otwarcie kolejnych dwunastu.

– Jesteśmy nową siecią restauracji samoobsługowych oferujących przede wszystkim dania kuchni polskiej. Naszym celem jest wypełnienie luki między restauracjami sensu stricto, a fast foodami, zarówno ofertą jadłospisu, jak również ceną – informuje Marzena Krupińska z Multifood STP.

Lada z pojemnikami z jedzeniem w restauracji Multifood STP.

W ofercie restauracji, oprócz kuchni polskiej, można znaleźć desery i dużą gamę napojów.

Każdy wybrany przez klienta zestaw gotowych dań kosztuje odpowiednio do swojej wagi. Cena za kilogram jedzenia jest taka sama w przypadku wszystkich oferowanych produktów. W ofercie restauracji, oprócz kuchni polskiej, można znaleźć desery i dużą gamę napojów.

– Gotujemy wszystko na miejscu, nie używając żadnych konserwantów, co gwarantuje zdrową, domową kuchnię. Aby potrawy były wciąż świeże stosujemy strategię codziennej wyprzedaży wieczornej, co skutkuje długą kolejką i świeżymi potrawami rano – mówi Krupińska.

Do końca 2011 roku firma zamierza otworzyć dziesięć lokali franczyzowych i dwa własne. Punkty własne powstawać będą wyłącznie na terenie Wrocławia, a licencyjne w całej Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem Dolnego i Górnego Śląska.

– W tej chwili istnieją trzy własne i dwie franczyzowe restauracje sieci. 1 grudnia wystartowała kolejna franczyzowa lokalizacja w Łodzi. Zainteresowanie naszą franczyzą jest ogromne. Wkrótce uruchomimy STP-y w Gliwicach, Częstochowie, Dąbrowie Górniczej, Słupsku, Rzeszowie i być może w Porcie lotniczym we Wrocławiu – deklaruje Krupińska.

Aby stać się franczyzobiorcą STP, trzeba wnieść opłatę licencyjną w kwocie 40 tys. zł. Miesięczna opłata na fundusz marketingowy to 2 proc. od osiągniętych obrotów. Doświadczenie gastronomiczne ani handlowe nie jest wymagane.

– Szukamy osób, które chcą razem z nami budować sieć restauracji. Rozumieją nasze cele i są zdeterminowani w osiąganiu sukcesów, również finansowych – deklarują przedstawiciele firmy.

(mip)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Miłosława Pejda-Rabij

dziennikarz
Napisz do autora