09.12.2010

5aSec działa w grupie

Niedawno nastąpiło przekształcenie spółki zarządzającej siecią pralni 5aSec Polska na EBS S.A.

5aSec to międzynarodowa sieć pralni chemicznych założona w południowej Francji w 1968. Na naszym rynku pojawiła się w 1999 roku. W ciągu 11 lat funkcjonowania w Polsce firma uruchomiła 107 placówek własnych i osiem franczyzowych. Rozwojem sieci zajmowała się spółka 5aSec Polska, która swoim zasięgiem obejmowała również Ukrainę oraz Czechy. Niedawno nastąpiło przekształcenie 5aSec Polska na EBS S.A. Nowa spółka skupia pod swoim logo nie tylko sieć pralni 5aSec w Polsce i na Ukrainie oraz Bel&Blanc w Czechach, ale również Pijalnie Czekolady E. Wedel oraz butiki z biżuterią francuską Agatha Paris.

Wnętrze pralni 5aSec na warszawskim Powiślu.

Wnętrze pralni 5aSec na warszawskim Powiślu.

- Zarówno dla franczyzobiorców, jak i dla klientów 5aSec, wspomniana konsolidacja nie niesie za sobą żadnych zmian. Marka 5aSec cały czas funkcjonuje i rozwija się, a przynależność do grupy zwiększa jeszcze bardziej jej stabilność i bezpieczeństwo funkcjonowania – wyjaśnia Agnieszka Łabasiewicz.

W mijającym roku 5aSec w Polsce powiększyła się o trzy nowe placówki, wśród nich znalazła się pralnia w stolicy.

- Jednym z najważniejszych otwarć w 2010 był start luksusowej pralni na warszawskim Powiślu. Nowa placówka jest w pełni ekologiczna, wyróżnia się eleganckim wyposażeniem lokalu, a oprócz wysokiego standardu usług w cenie wykonujemy tam również drobne naprawy krawieckie oraz świadczymy szereg usług pielęgnacyjno-ochronnych - mówi Agnieszka Łabasiewicz, executive manager 5aSec. - W placówce zostały zastosowane innowacyjne, pro-ekologiczne środki czyszczące oraz nowoczesne urządzenia pralnicze.

(mak)