13.12.2010

Zaprojektują i postawią dom

Arde-Haus spodziewa się podwojenia dotychczasowej liczby partnerów w 2011 roku.

Firma zajmuje się projektowaniem oraz budową domów oraz tzw. miejskich willi. Arde-Haus doradza w zakresie adaptacji gruntów pod zabudowę, pomaga znaleźć odpowiednią działkę oraz nadzoruje cały proces budowlany. W sieci działają dwa punkty własne oraz 19 franczyzowych, w przyszłym roku ma ich być dwa razy więcej. Docelowo na polskim rynku ma funkcjonować ponad 200 placówek. Partnerzy poszukiwani są w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców. W najbliższym czasie umowy współpracy zostaną podpisane m.in. w Pruszkowie, Milanówku, Grodzisku Mazowieckim oraz w stolicy.

Członkowie zarządu Arde-Haus.

Członkowie zarządu Arde Haus sp. z o.o.

- Spotkania informacyjne z potencjalnymi franczyzobiorcami odbywają się regularnie co dwa tygodnie – mówi Richard Kulikowski, prezes zarządu Arde Haus Sp. z o.o. - Specyfika rodzimego rynku polega na tym, że ponad 80 proc. realizowanych inwestycji odbywa się w systemie gospodarczym (co oznacza budowę nieruchomości "własnymi rękami"). Z czasem Polacy pójdą jednak w ślad mieszkańców krajów lepiej rozwiniętych, gdzie wszystkie prace związane z budową wykonuje firma.

Arde-Haus dzieli swoją sieć na dwie grupy: handlową i wykonawczą. Część handlową reprezentują franczyzobiorcy, a wykonawczą partnerzy licencyjni. Franczyzobiorca za przystąpienie do sieci uiszcza jednorazową opłatę w wysokości 2 tys. zł, natomiast partner licencyjny 30 tys. zł. Franczyzobiorcy zajmują się sprzedażą domów w konkretnym regionie i przypada ich kilku na województwo. Arde-Haus zakłada, że w każdym województwie będzie działać maksymalnie trzech partnerów licencyjnych, ich liczba zależy od wielkości i możliwości poszczególnych województw. Franczyzobiorca powinien mieć 10 tys. zł kapitału własnego oraz biuro sprzedaży, natomiast partner licencyjny 100 tys. zł na organizację, przygotowanie i realizację budowy.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0