19.12.2010

Sieć Północ Nieruchomości przebija 30-tkę

W czwartym kwartale nowe biura powstały m.in. w Opolu, Gdańsku, Pile i Olsztynie.

Notowanemu na giełdowym rynku New Connect operatorowi sieci Północ Nieruchomości rok 2010 upłynął pod znakiem intensywnego rozwoju. Do końca roku na rynku ma działać 31 placówek marki Północ, co oznacza, że plan zakładający osiągnięcie liczby 30 biur do końca roku został już zrealizowany i to z nawiązką.

Biuro nieruchomości Północ.

Na koniec tego roku liczba biur Nieruchomości Północ sięgnie 31, w przyszłym ma ich być 45.

- Spółka koryguje plan rozwoju i już dziś podnosi prognozy wielkości sieci na koniec 2011 roku z 40 do 45 placówek i z 50 do 65 placówek na koniec 2012 roku. Jednocześnie nie wykluczamy dalszych korekt prognozy w przyszłości w związku z dynamicznym rozwojem sieci i ogromnym zainteresowaniem ze strony kolejnych przedsiębiorców do działania pod marką Północ – zapowiada dyrektor ds. rozwoju sieci Ewa Choroś.

Przedstawiciele firmy są zgodni, że duży wpływ na intensywny rozwój sieci ma promocja, której warunki zakładają zwolnienie przystępujących do sieci partnerów ze wstępnej opłaty franczyzowej oraz miesięcznych opłat licencyjnych przez 6 miesięcy od chwili uruchomienia placówki.

- W zależności od wielkości miejscowości, w której zlokalizowane jest nowe biuro, oszczędności z tytułu udziału w promocji mogą wahać się od 15 do 25 tys. zł. Chcielibyśmy, żeby te pieniądze zostawały u partnerów – mówi Ewa Choroś. - W czwartym kwartale z promocji skorzystali nowi franczyzobiorcy w Opolu, Końskich, Gdańsku, Pile, Lubinie, Głogowie oraz Olsztynie.

Spółka wprowadza też zmiany wizerunkowe. W najbliższym czasie nastąpi zmiana logo sieci biur oraz samej spółki Północ Nieruchomości.

- Prezentacja nowego znaku graficznego będzie miała miejsce podczas III Kongresu Północ Nieruchomości, który odbędzie się 18 grudnia bieżącego roku w Krakowie – zapowiada Jarosław Mydlarczyk z działu marketingu i PR spółki.

(gum)