17.12.2010

Polski Brand podbija rynki zagraniczne

Brand New Products, sieć outletów z odzieżą markową uruchomiła od sierpnia br. osiem sklepów w Czechach i dwa na Litwie.

Czeskie placówki Brand New Products powstały między innymi w Brnie, Mlada Boleslav, Frydek Mistek, Pilznie, Brzecławiu i Ostrawie. W planach jest także sklep w Czeskich Budziejowicach. Na Litwie Brand New Products otworzył sklepy w Wilnie oraz Gargzdai, a firma prowadzi rozmowy z kolejnymi franczyzobiorcami. W obu tych krajach za rozwój odpowiadają masterlicencjobiorcy, którzy zajmą się również rozwojem firmy na Słowacji, Łotwie i Estonii.

wejście do sklepu Brand New Products

Koszt inwestycji w sklep franczyzowy Brand New Products wynosi minimum 31 tys. zł. na 20 m2 powierzchni sklepu.

- Stabilna pozycja firmy na krajowym rynku zachęciła nas do wyjścia poza granice Polski - wyjaśnia Paweł Bryniarski, właściciel Brand New Products. - Wprowadzenie nowej marki na zagraniczne rynki jest niesłychanie trudne i wiąże się z dużymi nakładami finansowymi oraz wdrożeniem nowej struktury organizacyjno-technicznej. Odnosimy na tym polu spore sukcesy, ponieważ struktura firmy oparta jest o zdrowe zasady ekonomiczne, oryginalny pomysł oraz nowoczesne systemy zarządzania.

Pierwsza franczyzowa placówka Brand New Products powstała we wrześniu 2005 roku. Obecnie firma posiada 61 sklepów w Polsce i 10 zagranicą. Podobnie jak w Polsce, marka będzie również w Czechach i na Litwie pierwszą dużą siecią zrzeszającą małe i średnie outlety z markową odzieżą. Powierzchnia sklepów wynosi od 20 do 180 m2. Polskie sklepy otwierane są w miejscowościach powyżej 5 tys. mieszkańców, w Czechach firma rozwija się w miastach powyżej 30 tys. mieszkańców. Wśród marek, które oferują sklepy Brand New Product znajdują się m.in.: Dolce & Gabbana, Versace, Tommy Hilfiger, Adidas, Puma, Lotto oraz Fila. Ceny w sklepach wynoszą od 30 proc. do nawet 70 proc. mniej niż produkty oferowane w standardowych sklepach.

(mk)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0