W roku 2009 w ponad 20 tys. sesji szkoleń wzięło udział 100 tys. osób, co oznacza blisko 4 sesje szkoleniowe na pracownika w ciągu roku. W porównaniu z rokiem 2004 liczba pracowników zwiększyła się o 44%.
Poniedziałek
20.12.2010
Wraz z inwestycjami w Polsce, Tesco planuje wykupić i rozbudować w Wielkiej Brytanii sieć sklepów convenience One Stop.
 

Sieć handlowa Tesco istnieje w Polsce od roku 1995. Pierwsze trzy lata upłynęły na badaniu rynku i przygotowaniach do uruchomienia sieci hipermarketów. Pierwszy sklep powstał w 1998 roku we Wrocławiu. Dziś Tesco to ponad 700 tys. m2 powierzchni sklepowej w ponad 300 sklepach oraz blisko 42 tys. miejsc pracy bezpośrednio w sieci i w firmach kooperujących.

- Piętnastolecie firmy w Polsce stało się dobrą okazją do podsumowań i pierwszej próby oceny pozycji Tesco w polskiej gospodarce – mówi Ryszard Tomaszewski, prezes zarządu Tesco Polska. - Jesteśmy dumni, że po piętnastu latach możemy powiedzieć o sobie, iż jesteśmy lokomotywą polskiej gospodarki i animatorem życia społecznego. Piętnaście lat obecności Tesco w Polsce to nie tylko setki sklepów i miliony klientów, ale również tysiące miejsc pracy.

Tesco i Carrefour są wymieniane wśród czterech potencjalnych chętnych do zakupu 2,3 tys. sklepów Żabka w Polsce oraz w Czechach. Umowa sprzedaży Żabki może zostać podpisana na początku przyszłego roku, a jej wartość to około 300 mln euro.

Wraz z inwestycjami w Polsce, Tesco planuje rozbudować w Wielkiej Brytanii sieć sklepów convenience One Stop. W tym celu chce przejąć angielską sieć Mills. Dzięki przejęciu One Stop, Tesco będzie liczyć prawie 600 sklepów w Anglii i Walii, przez co uzyska 1,2 proc. udział w rynku brytyjskim, na którym działa ok. 50 tys. sklepów convenience. Prezes One Stop David Turner zapowiedział, że sieć będzie inwestować w odświeżanie sklepów i obniżanie cen. Umowa musi jeszcze zostać zaakceptowana przez urząd antymonopolowy, co ma nastąpić wiosną przyszłego roku.

(boa)


Bolesław Adamiec, dziennikarz
Bolesław Adamiec
dziennikarz