27.12.2010

Brylantowa dziesiątka

W 2010 roku sieć sklepów jubilerskich Yes powiększyła się o 10 nowych placówek.

Nowe sklepy zostały otwarte m.in. w: Łodzi, Płocku, Zgorzelcu, Warszawie, Przemyślu i Gdańsku.
- Zakładamy, że na koniec 2012 roku sieć salonów Yes, liczyć będzie ok. 110 sklepów - mówi mówi Maciej Łączkowiak, menedżer ds. ekspansji sieci Yes. - Trwające od kilku już lat zawirowania w światowej gospodarce i wiążąca się z nimi niepewność konsumentów, nie były oczywiście warunkami optymalnymi dla rozwoju naszej branży. Kolejnym ważnym czynnikiem wpływającym jej rozwój jest także znaczny wzrost ceny szlachetnych kruszców na światowych rynkach. Oczywiście, jak wszyscy, chcemy wierzyć, że niebawem sytuacja makroekonomiczna się ustabilizuje, co z pewnością przełoży się na większą skłonność klientów do sięgania po produkty z segmentu dóbr luksusowych.

Biżuteria sprzedawana w Sklepach Jubilerskich Yes.

Firma Yes, oprócz sprzedaży wyrobów jubilerskich, zajmuje się również ich produkcją.

Sklepy Yes mieszczą się wyłącznie w centrach handlowych, odpowiednią lokalizację dobiera Yes, czasami odpowiednią lokalizację znajduje sam franczyzobiorca. Koszty inwestycji kształtują się na poziomie ok. 350 tys. zł. w zależności od wymagań centrum handlowego w zakresie adaptacji lokalu. Przystąpienie do sieci to 15 tys. zł. Franczyzobiorca przechodzi szereg szkoleń, są wśród nich kursy wstępne, przygotowujące do pracy w branży jubilerskiej, ale również szkolenia produktowe oraz z technik sprzedaży, które odbywają się cyklicznie. Yes zapewnia swoim partnerom materiały marketingowe, oznakowanie sklepu, system informatyczny, materiały ekspozycyjne oraz pomoc regionalnych opiekunów sklepów. 

Biżuteria spod znaku Yes obecna jest na polskim rynku od blisko 30 lat. Działalność firmy można podzielić na trzy segmenty. Pierwszy z nich, to sprzedaż detaliczna biżuterii marki Yes, prowadzone poprzez sieć 93 Sklepów Jubilerskich Yes działających na zasadzie franczyzy oraz stronę internetową firmy. Kolejny kanał dystrybucji, to hurtownia marki Verona, w której zaopatruje się ok. 800 niezależnych sklepów jubilerskich z całego kraju. Trzecim elementem działalności jest produkcja biżuterii, m.in. wzorów z wiodącej kolekcji Yes z brylantami - Éternel.

(mak)