Sieć Komputronik liczy ponad 300 sklepów, z czego ok. 1/3 to punkty franczyzowe. W przyszłym roku liczba punktów może powiększyć się o 10 proc.
Środa
29.12.2010
Sprzedaż spółki zależnej pozwoliła dystrybutorowi IT wyjść na prostą.
 

Przeważająca większość spółek działających w Polsce podsumowuje właśnie roczne wyniki. Do tego grona nie należy grupa kapitałowa Komputronik, dla której dopiero niedawno rozpoczęła się druga połowa roku obrotowego, liczonego w spółce od kwietnia do kwietnia. Zakończone we wrześniu półrocze przyniosło grupie 360,68 mln zł przychodów i zysk netto na poziomie 2,63 mln zł. Jeszcze przed rokiem spółka notowała blisko 1,5 mln zł straty.

Poprawa wyników to skutek m.in. sprzedaży spółki zależnej Karen, obecnie notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych pod nazwą Clean & Carbon Energy. Prezes Komputronika, Wojciech Buczkowski podkreśla zalety tej transakcji. Z jednej strony Karen nie będzie już obciążał wyników grupy, a z drugiej Komputronik wciąż może czerpać korzyści z faktu, iż zachował kontrolę nad salonami Karen, a także prawo do tego znaku towarowego.

Teraz dystrybutor sprzętu IT chce skoncentrować się na sprzedaży internetowej. Już w pierwszym kwartale do istniejącego już sklepu Komputronik.pl ma dołączyć kolejny elektroniczny kanał sprzedaży pod nazwą Karen.pl. Wojciech Buczkowski liczy też na większy popyt ze strony klientów biznesowych, a także na wzmocnienie pozycji Komputronika na polu przetargów publicznych.

Grupa kapitałowa Komputronik jest największą specjalistyczną siecią oferującą rozwiązania rynku IT, technologii cyfrowych i elektroniki użytkowej w Polsce. Firma prowadzi sprzedaż sprzętu komputerowego zarówno jako dystrybutor, jak i detalista. Sieć placówek liczy ponad 300 sklepów, z czego ok. 1/3 to punkty franczyzowe. W przyszłym roku liczba punktów może powiększyć się o 10 proc.

(gum)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Zarabiać przez telefon

Rzeczywiście. Praca na słuchawkach jest bardzo ciężka! __________________________ Prace licencjackie z Kosmetologii

13 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
AVANS

Ten Avans to jeszcze istnieje? ________________________ Pisanie prac licencjackich z kosmetologii

6 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Play rośnie w oczach

Faktycznie wygląda to nie najgorzej - [url]https://www.spidersweb.pl/2018/02/play-wyniki-2017.html[/url]. Ja jestem zadowolony z ich oferty

5 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
AVANS

Avans to fajne sklepy. Warto je sprawdzić. _________________ Tematy prac z Turystyki i Rekreacji

6 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Sferis powiększa sieć

To jest bardzo ryzykowny biznes. Obecnie wszystko ludzie kupują w internecie. _____________________ Tematy prac licencjackich z Turystyki i Rekreacji

6 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Salon Play - oplacalność, doświadczenia

There are some nuances of this business, which you have to examine yourself and experience so that the employee does not do you a trumpet or overeat work. happy wheels

12 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Sferis powiększa sieć

Cześć, mam konkretne pytanie odnośnie zarabianie na handlu kryptowalutami. Chodzi mi konkretnie o ethereum - czy według Was, z uwagi na niepewność na rynku Bitcoin,...

6 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018
Sferis powiększa sieć

Cześć, mam konkretne pytanie odnośnie zarabianie na handlu kryptowalutami. Chodzi mi konkretnie o ethereum - czy według Was, z uwagi na niepewność na rynku Bitcoin,...

6 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018