12.01.2011

Ślubna Pracownia wprowadza nowe opłaty licencyjne

Z początkiem 2011 sieć zmieniła też zasady rekrutacji i warunki współpracy z franczyzobiorcami.

Od nowego roku wysokość wstępnej opłaty licencyjnej zależy do wielkości miejscowości, w której otwierany jest punkt Ślubnej Pracowni. Podstawowa kwota waha się od 10,5 do 15 tys. zł netto, ale przedział ten nie dotyczy największych aglomeracji.

Panna młoda w sukni ślubnej z kwiatami.

Ślubna Pracownia powstała w 2006 roku. Dziś liczy pięć placówek.

- Największe polskie miasta, które wymagają większej inwestycji początkowej w promocję ze strony franczyzodawcy, są objęte licencją w wysokości 20 tys. zł netto - mówi Zuza Kuczbajska, właścicielka Ślubnej Pracowni, członek Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych.

Bieżąca opłata licencyjna wynosi 10 proc. od wynagrodzenia firmy miesięcznie, ale nie mniej niż 150 zł netto miesięcznie. W jej ramach franczyzobiorca może liczyć na bieżące wsparcie merytoryczne ze strony franczyzodawcy, który zapewnia też ogólne działania PR.

W Ślubnej Pracowni zmieniła się też forma procesu rekrutacyjnego. Sieć zdecydowała się na organizację specjalnych szkoleń dla przyszłych konsultantów ślubnych.

- Dzięki temu Kandydaci na Franczyzobiorców będą mogli dokładniej przyjrzeć się branży, sieci i własnym predyspozycjom. Przeanalizować, czy ten biznes jest stworzony dla nich, czy rozumieją i akceptują zasady franchisingu - tłumaczy Kuczbajska. - Szkolenie jest odpłatne, natomiast w przypadku wykupienia licencji franczyzowej koszt ten wchodzi w zakres opłaty licencyjnej.

Ślubna Pracownia powstała w 2006 roku. Jej konsultanci zajmują się kompleksową organizacją ekskluzywnych ślubów i wesel. Obecnie działa pięć biur sieci - placówka pilotażowa w Warszawie oraz firmy franczyzobiorców w Trójmieście, Olsztynie, na Śląsku, a także przedstawicielstwo w Londynie.

(gum)