- Sieć Delikatesów Sezam to 11 sklepów własnych i 5 sklepów stowarzyszonych w ramach umowy franczyzowej - informuje Roman Szymczak, dyrektor Delikatesów Sezam
Niedziela
16.01.2011
Delikatesy Sezam chcą zakończyć ten rok z liczbą 50 placówek franczyzowych. W planach jest również otwarcie kilku sklepów własnych.
 

- Dotychczas głównym obszarem naszego działania było województwo podkarpackie. Tam poszukiwaliśmy zarówno lokalizacji pod placówki własne, jak i przedsiębiorców chcących współpracować z nami w ramach franczyzy - mówi Roman Szymczak, dyrektor Delikatesów Sezam - Nie mniej jednak, w naszych działaniach nie ograniczamy się tylko do Podkarpacia. W ubiegłym roku otworzyliśmy trzy własne sklepy w Katowicach, chcemy też uruchomić placówki w kolejnych województwach.

Śląsk jest pierwszym regionem, poza województwem podkarpackim, gdzie powstały sklepy Delikatesów Sezam. Sieć ma w tegorocznych planach dalszą ekspansję na południu kraju. Delikatesy Sezam powiązane są z Grupą Kapitałową Specjał, która jest właścicielem wielu hurtowni spożywczych w południowej Polsce. Dzięki temu związkowi sprawy dystrybucji towarów na obszarach kolejnych województw są zabezpieczone.

- W pierwszej kolejności chcemy wprowadzać franczyzę Delikatesów Sezam i otwierać sklepy własne w województwach lubelskim i świętokrzyskim – dodaje Roman Szymczak.

Znaczna część Delikatesów Sezam to sklepy osiedlowe lub placówki zlokalizowane przy drogach dojazdowych. Wszystkie sklepy sieci są samoobsługowe. Ich powierzchnia waha się od 100 do 400 m2.

(boa)


Bolesław Adamiec, dziennikarz
Bolesław Adamiec
dziennikarz