Poza siecią saloników prasowych spółka buduje sieć marketów spożywczych Dobry Wybór.
Poniedziałek
17.01.2011
W ubiegłym roku Kolporter uruchomił 50 saloników prasowych. W 2011 sieć chce powtórzyć wynik.
 

Pomarańczowo-szare saloniki z nowoczesnym wystrojem to najnowszy koncept Kolportera o nazwie Top-Press. 900 takich placówek rozlokowanych jest głównie w centrach handlowych oraz przy najruchliwszych ulicach dużych miast. Coraz więcej saloników Top-Press znajduje się także w warszawskim metrze.

- W wybranych punktach sprzedaży instalujemy kąciki śniadaniowe dające możliwość zakupu kawy, herbaty, sałatek i lekkich przekąsek – mówi Tomasz Sak, zastępca dyrektora handlowego Kolportera – Nasi klienci często nabywają produkty "przy okazji" innych zakupów. Dlatego zdecydowaliśmy się poszerzyć dostępną w Top-Pressach ofertę towarów.

W Top-Pressach, oprócz asortymentu dostępnego w tradycyjnych salonikach, klienci mogą zaopatrzyć się w prezenty na różne okazje np.: ekskluzywne gadżety i upominki oraz karty pocztowe i ozdobne opakowania. Oprócz tego Top-Pressy oferują szeroki wybór zabawek i multimediów takich jak, płyty z muzyczką, filmy czy gry komputerowe. Kolporter planuje uruchomić w Top-Pressach sprzedaż pełnej oferty biletów na imprezy masowe, kulturalne i sportowe, a także wprowadzić do oferty wybrane modele telefonów komórkowych.

- Nowe rozwiązania powodują wzrost sprzedaży praktycznie we wszystkich kategoriach. Dlatego planujemy w 2011 r. uruchomienie kolejnych 50 saloników Top-Press - zapowiada Tomasz Kozłowski, dyrektor pionu inwestycji w Departamencie Sieci Własnej Kolportera.

(boa)


Bolesław Adamiec, dziennikarz
Bolesław Adamiec
dziennikarz