City Hell oferuje elastyczną franczyzę

Salony City Hell najlepiej sprawdzają się w miejscowościach o liczących od 20 do 80 tysięcy mieszkańców.
Wtorek
25.01.2011
Ubiegły rok był dla Outlet Polska czasem wielu zmian. Najważniejszą było zastąpienie hurtowni franczyzowych punktami własnymi.
 

Poprzedni system dystrybucji City Hell skupiał się na jednostkach zewnętrznych. Wraz z początkiem jesieni 2010 roku podjęto decyzję o ich zastąpieniu placówkami własnymi. Pierwszym takim punktem był odział warszawski, do którego szybko dołączył Showroom w Gdańsku. Na wiosnę 2011 roku planowane są kolejne przekazania w Poznaniu i Krakowie.

- Mamy większą możliwość manipulacji ceną w związku z pominięciem wcześniejszych pośredników, co odczuli już nasi klienci, a przede wszystkim ich portfele - Rafał Bronder, Outlet Polska - Mówiąc wprost jesteśmy jeszcze bardziej konkurencyjni i jeszcze mocniej stoimy na nogach w tym sektorze.

Odbudowanie sieci dystrybucji hurtowej nie wpłynęło negatywnie na zainteresowanie franczyzą. W ciągu pierwszych dwóch miesięcy tego roku Outlet Polska planuje otwarcie czterech kolejnych salonów City Hell, które dołączą do dwudziestu już prosperujących. Od niedawna sieć daje swoim partnerom możliwość wspomagania oferty asortymentem od innych dostawców.

- Zdecydowaliśmy się wprowadzić istotne zmiany w umowie, ponieważ uznaliśmy, że oddanie jeszcze większej swobody naszym partnerom może wyjść jedynie na plus obu stronom - tłumaczy Bartłomiej Kucy, Dyrektor Rozwoju Sieci - Zmiany dotyczą bezpośrednio jednego z najważniejszych elementów prowadzenia swojego biznesu, czyli możliwości zaopatrywania się w towary nie pochodzące jedynie od nas.

Kolejna zmiana w Outlet Polska, a co za tym idzie w City Hell, to szereg nowych marek, które wcześniej nie występowały w ofercie. Filarem City Hell są marki duńskie, holenderskie, hiszpańskie oraz angielskie. Nowością w ofercie ma być odzież z Francji, Włoch oraz marka Riverside z Hiszpanii.

Inwestycja w działalność pod szyldem City Hell to przede wszystkim towar o wartości ok. 600 zł netto na każdy metr kwadratowy powierzchni sprzedażowej oraz wyposażenie. Jednorazowa opłata licencyjna wynosi 1,9 tys. zł brutto, zaś obligatoryjny fundusz marketingowy to kwota 1 tys. zł za kwartał. Sieć nie pobiera prowizji w związku ze sprzedażą od swoich partnerów.

(boa)


Bolesław Adamiec, dziennikarz
Bolesław Adamiec
dziennikarz
/1/
ZOBACZ WIĘCEJ

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.