Sandwich Subwaya.
Sobota
29.01.2011
W Europie Środkowej i Wschodniej sieć liczy już 250 placówek.
 

Sieć franchisingowa Subway w krajach Europy Środkowej i Wschodniej powiększyła się w 2010 o ponad 80 nowych placówek. W ubiegłym roku powstało najwięcej nowych restauracji od chwili wkroczenia sieci Subway do tego regionu naszego kontynentu. - Największy sukces odnieśliśmy w Rosji, gdzie otwartych zostało 50 nowych restauracji. W Polsce powstało 15 lokali, a w Bułgarii sześć - wymienia Martin Princ.

Do udanych można zaliczyć także rozwój sieci Subway w niestandardowych lokalizacjach, w których działa blisko jedna czwarta wszystkich restauracji Subway. W Polsce powstała pierwsza restauracja na stacji benzynowej. Jak zapowiada Martin Princ, w przygotowaniu są także projekty restauracji SU Subway na uniwersytetach.

Optymistyczne są również wyniki sprzedaży, jakie sieć osiągnęła w ubiegłym roku w tym regionie świata.
- Pomimo tego, iż wyniki sprzedaży w pierwszej połowie 2010 roku nie do końca spełniały nasze oczekiwania, w drugiej połowie roku udało nam się nadrobić braki. W lipcu sprzedaż w naszych placówkach zaczęła wzrastać. W niektórych filiach odnotowaliśmy nawet 40-procentowy wzrost międzyroczny. Ze względu na rozwój ekonomiczny w regionie, wzrost sprzedaży naszych sandwiczów o 17 procent należy uznać za duże osiągnięcie - mówi menedżer rozwoju sieci Subway dla Europy Środkowej i Wschodniej Martin Princ.

Spółka Subway należy do największych sieci fast foodów na świecie. Prowadzi prawie 34 tys. restauracji w 95 krajach świata. W samej Europie posiada ponad 3 tys. filii. Plany rozwoju marki na najbliższe pięć są ambitne - Subway chce zostać największą siecią fast food w krajach Europy Środkowej i Wschodniej.

W skali globalnej Subway sprzedał w ubiegłym roku ponad 2,5 tys. licencji franczyzowych, z tego ponad połowę poza USA i Kanadą. Prawie jedna trzecia sprzedanych licencji posłużyła, lub ma posłużyć, do otwarcia restauracji w nietradycyjnych lokalizacjach. Wszystkie placówki Subwaya działają na zasadzie franchisingu.

(agaka)


Agnieszka Turska
Agnieszka Turska
dziennikarz
/2/
ZOBACZ WIĘCEJ

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Catering się opłata?

Słyszałem że catering okolicznościowy poznań jest rozwiązaniem niezwykle wygodnym, w sam raz dla zabieganych - nie trzeba robić zakupów ani gotować, otrzymujemy...

3 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Catering się opłata?

Pewnie że opłaca się prowadzić firmę cateringową, Mam znajomego który prowadzi, firmę Nelson - Catering & Events i mają bardzo dużo zamówień , na co dzień jak i...

3 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Jedzenie w dobrym miejscu

Lokalizacja jest bardzo ważna moim zdaniem, często widać że restauracje czy trucki z jedzeniem gdy stoją w słabym miejscu to mają mały ruch. Ostatnio w centrum...

3 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Jedzenie na zamówienie

Sprawdź sobie Pure&Fresh - catering dietetyczny, diety pudełkowe, dieta na życzenie. No ogólnie są świetni, jedzenie jest wręcz przepyszne. Biorę od nich pełną dietę...

21 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Catering się opłata?

Witam serdecznie. Od pewnego czasu już pracuję jako kucharz w firmie cateringowej Weranda - catering poznań . Rozmyślam nad założeniem własnej działalności właśnie w...

3 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
McDonalds opinie o franczyzie

McDonald robi bardzo dobrą kawę. To im trzeba przyznać. ______________________ Praca licencjacka z marketingu

2 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Wynajem kelnerów

To może być bardzo dobra opcja biznesowa. _______________ Marketing

3 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Jedzenie na zamówienie

Moim zdaniem najwygodniejszą apką do zamawiania jest pizza portal, osobiście jeśli coś zamawiam to właśnie przez ich aplikację. Nie tylko pizza, ogólnie dobre jedzenie...

21 wypowiedzi
ostatnia 07.06.2018