27.01.2011

Esotiq ma nowego właściciela

Z portfolio LPP zniknęły marki bieliźniane – Esotiq i Henderson. Ich nowym właścicielem jest Mariusz Jawoszek.

Franczyzobiorcy i partnerzy sieci mogą spać spokojnie – nowy zarząd spółki zapewnia, że warunki współpracy nie ulegną zmianie.
- Sytuacja z punktu widzenia franczyzobiorców, jak i firm współpracujących czy pracowników pozostanie bez zmian. Na pewno zostaną utrzymane warunki handlowe dla partnerów. Zwiększy się za to dostępność towaru bazowego oparta na nowym systemie alokacji – mówi Adam Skrzypek, prezes Esotiq & Henderson.

Modelka w bieliźnie Esotiq.

W marcu do kolekcji Esotiq zostaną wprowadzone cztery nowe produkty z asortmentu gorseciarstwa.

Nową spółkę czeka w tym roku wiele zmian. Na rok 2011 zaplanowano debiut flagowych marek na rynkach azjatyckich i zachodnioeuropejskich. Zarząd zapowiada również dynamiczny rozwój sieci sprzedaży – do końca 2012 roku liczba salonów wzrośnie o 62 proc. Sieć Esotiq liczy dziś w Polsce około 100 placówek, z których 30 to salony własne, a reszta znajduje się w rękach franczyzobiorców. W sklepach pojawi się też gama nowych produktów, w tym linia przygotowana specjalnie dla dzieci.

Adam Skrzypek, obecny prezes spółki Esotiq & Henderson, związany jest z marką od momentu jej powstania, dotychczas zasiadał na stanowisku jej dyrektora zarządzającego. Nowy właściciel, Mariusz Jawoszek wcześniej zasiadał m.in. w zarządzie Pronox Technology.

(mak)