28.01.2011

Majster znowu rośnie

Sieć sklepów ze stolarką drzwiową i okienną zapowiada na 2011 dynamiczny rozwój.

W ciągu minionych 12 miesięcy sieć Majster powiększyła się o 33 nowe sklepy, zamykając rok 2010 liczbą 95 placówek. Są też pierwsze tegoroczne otwarcia – w styczniu zostały uruchomione punkty w Tuszynie i Bielsku-Białej, a firma zapowiada, że w 2011 sieć powiększy się o kolejnych 30 sklepów. Majster powstał w 2007 roku, rozwojem sieci zajmują się Składy VOX.

Wnętrze punktu sieci Majster.

Sieć majster zakończyła rok 2010 liczbą 95 sklepów.

- Ubiegły rok był dla nas wyjątkowo udany. Chociaż założenia dotyczące otwarć były ambitne, to udało się nam je zrealizować i nie przeszkodziło nam w tym nawet spowolnienie, z którym zmagały się wszystkie firmy działające w branży. Dlatego nasze plany na ten rok są równie ambitne. Chcemy, żeby do sieci dołączyło 30 nowych sklepów Majster - mówi Arkadiusz Palus, pełnomocnik ds. rozwoju sieci franczyzowych.

Wkład własny, jaki musi wnieść przyszły franczyzobiorca, to minimum 50 tys zł. Jest on w całości przeznaczony jest na zatowarowanie placówki. Opłata licencyjna uzależniona jest od wielkości sklepu. Przyszły właściciel Majstra samodzielnie poszukuje odpowiedniej lokalizacji. Najczęściej są to punkty o powierzchni od 150 do 200 m2.

(mak)