03.02.2011

Uczeń - wierny klient

Z usług Arysto, sieci centrów korepetycji, klienci korzystają najczęściej w okresie poprzedzającym ważne egzaminy państwowe.

Arysto Kursy i Korepetycje zajmuje się organizowaniem stacjonarnych kursów grupowych i korepetycji z dojazdem do klienta. Oferta skierowana jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zajęcia stanowią przygotowanie do egzaminów lub doraźną pomoc w poprawieniu wyników szkolnych z takich przedmiotów jak matematyka, język polski, chemia, geografia, informatyka oraz języki obce.

Nauczycielka z książkami w ręku stoi przy tablicy

Franczyzowe opłaty miesięczne wynoszą 100-500 zł w zależności od wielkości miasta, w którym znajduje się centrum korepetycji.

W sieci działa czterech franczyzobiorców – w Łodzi, Białymstoku, Krakowie i Tarnowie. W 2011 ma dołączyć sześciu kolejnych. Docelowo placówki będą powstawać w największych miastach, gdzie na tego typu usługi jest największe zapotrzebowanie. Partnerzy są poszukiwani m.in. w Poznaniu, Warszawie i Gdańsku.

– Miasta poniżej 100 tys. mieszkańców są z kolei ciekawym miejscem do prowadzenia biznesu przez osoby, które same zdecydują się prowadzić zajęcia zatrudniając jednocześnie nauczycieli innych specjalizacji. W tym przypadku koszt licencji wynosi 6 tys. zł – dodaje Wiktor Kowalski, specjalista ds. rozwoju Arysto Kursy i Korepetycje.

Franczyzobiorca nie musi posiadać lokalu, biorąc pod uwagę, że zajęcia najczęściej odbywają się u klientów. Najwięcej klientów pojawia się na przełomie zimy i wiosny, czyli przed ważnymi egzaminami państwowymi.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0