04.02.2011

Meritum Banków będzie więcej

Sieć chce w tym roku otworzyć 100 nowych placówek partnerskich.

Meritum Bank działa na polskim rynku od ponad 20 lat. W rozwoju swojej sieci stawia przede wszystkim na punkty licencyjne, a nie na tworzenie oddziałów własnych. Dziś Meritum Bank ma 36 punktów agencyjnych, ale do końca roku planowane jest uruchomienie 100 kolejnych placówek.

Wnętrze placówki Meritum Banku.

Sieć Meritum Banku liczy 36 punktów agencyjnych.

- Placówki partnerskie stanowią stanowią dla nas trzon sprzedaży i obsługi klienta, dlatego Meritum Bank nawet w dużych miastach otwiera tego typu punkty obsługi. Tymczasem większość banków najlepsze lokalizacje rezerwuje na własne placówki, co uniemożliwia efektywny rozwój systemów partnerskich - podkreśla Jacek Biskup, dyrektor departamentu zarządzania siecią partnerską w Meritum Banku.

Inwestycja we własną agencję Meritum Banku to koszt 25 tys. zł, do tego trzeba jeszcze doliczyć podlegającą negocjacji opłatę licencyjną, której maksymalna wysokość to 20 tys. zł. Potencjalni franczyzobiorcy w finansowaniu inwestycji często sięgają po środki z Urzędu Pracy, fundusze unijne czy regionalne programy operacyjne. Największe placówki Meritum Banku mają 50 m2. Partnerzy mogą również uruchomić punkty mające do 30 m2 oraz jednostanowiskowe Mini-placówki. Agencje Meritum Banku powstają w miejscowościach liczących co najmniej 30 tys. osób. Znajdują się w głównych ciągach komunikacyjnych i centrach handlowych.

(mak)