07.02.2011

Franczyza nie tylko dla prawników

O warunkach współpracy z siecią Kancelarii Prawnych Omega opowiada jej właściciel, Jarosław Panasiuk.

Kim są klienci Kancelarii Prawnych Omega?
Klienci naszych kancelarii korzystają najczęściej z drobnych porad prawnych oraz zlecają nam sporządzanie pism procesowych i administracyjnych. Ceny świadczonych usług staramy się ustalać na poziomie niższym niż dyktowane przez adwokatów i radców prawnych, dzięki czemu uzyskujemy większą skuteczność w pozyskaniu szerszego grona klientów.

Jarosław Panasiuk, właściciel Kancelarii Prawnych Omega.

Rozruch kancelarii trwa przeważnie od 3 do 6 miesięcy. Dochodowość kancelarii nie powinna być niższa 8-10 tys. zł - mówi Jarosław Panasiuk, właściciel sieci Kancelarii Prawnych Omega.

Kto może przystąpić do sieci?
Nasza franczyza skierowana jest nie tylko do prawników, ale również do osób, które nie mają takiego wykształcenia. Trzeba wówczas zatrudnić pracownika obsługującego klientów indywidualnych i podmioty gospodarcze. Kancelaria w całej Polsce współpracuje z handlowcami, którzy są odpowiedzialni za zawieranie umów roszczeniowych. Kiedy powstaje nowy oddział, handlowcy z danego regionu są delegowani do dyspozycji franczyzobiorcy. Jeżeli takich osób nie ma, to wspólnie je rekrutujemy i szkolimy.

Na jakie zyski może liczyć partner?
Rozruch kancelarii trwa od 3 do 6 miesięcy. Miesięczne koszty utrzymania wynoszą ok. 5-7 tys. zł, ale w dużej mierze są pokrywane przez przychody z samych porad prawnych i sporządzania pism. Dochodowość kancelarii po kilku miesiącach funkcjonowania nie powinna być niższa 8-10 tys. zł.

Rozmawiał (gum)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

1