Marka z Dalekiego Wschodu w Polsce

Wnętrze sklepu QQ-Duck.
Sobota
05.02.2011
Odzieżowa sieć QQ-Duck otworzyła w Polsce dwie placówki własne. Ruszyła rekrutacja franczyzobiorców.
 

Firma powstała 10 lat temu w Hong Kongu i w tym czasie uruchomiła 70 salonów z odzieżą dziecięcą. W Polsce pierwszy sklep ruszył w centrum Kalisza dwa miesiące temu. Trwa remont lokalu we wrocławskiej Galerii Grunwaldzkiej, gdzie pod logo QQ-Duck będzie działał drugi sklep.

- Zupełnie przypadkowo, będąc w Hong Kongu zrobiliśmy zakupy dla naszych dzieci. Trafiliśmy do bajkowego salonu odzieżowego. Byliśmy wręcz pewni, że jest to marka światowa, jednak nieznana w Polsce. Było to niecały rok temu. Nawiązaliśmy kontakt z właścicielami, przedstawiliśmy biznesplan, podpisaliśmy kontrakt na wyłączność na budowanie sieci markowej odzieży nie tylko na terenie Polski, ale także na terenie całej Unii Europejskiej – opowiada Katarzyna Opielińska, dyrektor ds. sprzedaży QQ-Duck Poland.

Właściciel marki w Polsce poszukuje franczyzobiorców w miastach powyżej 70 tys. mieszkańców. W mniejszych miastach partnerzy otrzymają wyłączność terytorialną. Preferowane lokalizacje do sklep z witryną na parterze przy jednej z głównych ulic miasta lub w galerii handlowej. Franczyzodawca na życzenie partnera pomaga znaleźć odpowiedni lokal.

- W Polsce mimo natłoku sklepów odzieżowych nie ma zbyt dużo marek oferujących dziecięce ubrania w oryginalnych fasonach i ciekawych kolorach. Ubranie firmowane logo QQ-Duck wykonane są głównie z bawełny, a ich projekty zostały przygotowane przez brytyjskich projektantów – dodaje Katarzyna Opielińska.

(dw)


/1/
ZOBACZ WIĘCEJ