11.02.2011

Mediq rośnie w siłę

ACP Pharma, do której należy ogólnopolska sieć aptek Mediq, planuje uruchomić w 2011 roku kilkadziesiąt nowych placówek franczyzowych.

- W styczniu podpisaliśmy umowę z właścicielem dwóch prywatnych aptek w Świdnicy. Już wkrótce oba punkty zmienią szyld na Mediq - mówi Ewa Perlińska, koordynator ds. franczyzy sieci Mediq. - Rusza również franczyzowa apteka w Koninie.

Wnętrze apteki Mediq.

Obecnie w sieci Mediq działa około 200 placówek (własnych i franczyzowych).

Obecnie w sieci Mediq działa około 200 placówek (własnych i franczyzowych). Stale trwają rozmowy z kandydatami na franczyzobiorców. Z kilkoma z nich zostaną podpisane umowy.

- Są to zarówno osoby inwestujące w otwarcie nowej placówki, jak i właściciele już działających prywatnych aptek, którzy chcą skorzystać z preferencyjnych warunków, jakie oferujemy franczyzobiorcom - mówi Ewa Perlińska.

Mediq proponuje swoim partnerom m.in. gwarancję terytorialną, gotowe narzędzia marketingowe, pakiet szkoleń, obniżenie kosztów prowadzenia działalności. Za przystąpienie do sieci, właściciel działającej już apteki wnosi opłatę wstępną w wysokości 30 tys. zł netto. Inwestor, który dopiero planuje uruchomienie apteki pod szyldem Mediq musi dodatkowo dysponować kwotą od 100 do 500 tys. zł, którą przeznaczy na inwestycję. Z jednej strony franczyza Mediq zapewnia swobodę działania, z drugiej poprzez wykorzystanie "know how" francyzodawcy, jak i sprawdzonej wiedzy marketingowej i reklamowej wpływa na wzmocnienie marki. Silna marka daje poczucie bezpieczeństwa i zwiększa możliwości biznesowe.

(awh)