24.02.2011

Blisko setki

Pod logo WGN Nieruchomości działa 76 biur. Czy w tym roku sieć dobije do setki?

WGN obecne jest na rynku od 20 lat i zdążyło w tym czasie obsłużyć 55 tys. firm pochodzących z różnych części świata. We wszystkich placówkach firmy pracuje ponad 500 agentów, analityków, prawników oraz doradców ds. nieruchomości i inwestycji. We Wrocławiu znajduje się placówka własna sieci, punktów franczyzowych jest 75. Na początku 2011 roku planowane są otwarcia w Warszawie, Łodzi, Lublinie, Bielsku-Białej i Sopocie. WGN planuje zanotować w bieżącym roku 50 proc. przyrost placówek franczyzowych.

Zdjęcie punktu systemu WGN Nieruchomości

WGN to 75 biur franczyzowych i jedna placówka własna we Wrocławiu.

- Wielkość miasta nie ma szczególnego znaczenia. Ważnym elementem jest natomiast lokalizacja biura nieruchomości, pozwalająca klientom na szybką identyfikację miejsca i bezproblemowe parkowanie. Przyszłym partnerom podpowiadamy, że najlepszy dla tego typu działalności jest lokal na parterze, o powierzchni 40-70 m2, liczący dwa lub trzy pomieszczenia - mówi Leszek Michaniak, twórca marki WGN Nieruchomości.

Jednorazowa opłata franczyzowa wynosi 1,2 tys. zł, opłata miesięczna - 145 euro, a marketingowa 320 zł. Warunkiem przystąpienia do sieci jest posiadanie licencji zawodowej pośrednika w obrocie nieruchomościami lub zatrudnienie takiej osoby. Przyszły franczyzobiorca musi też dysponować lokalem położonym minimum 500 m od innej placówki WGN.

Franczyzodawca przekazuje swoim partnerom zasady zarządzania biurem, wzory ofert handlowych i umów zawieranych z klientami oraz system identyfikacji wizualnej w postaci dekoracji biura oraz druków firmowych. Franczyzobiorca ma również dostęp do ofert nieruchomości znajdujących się w międzynarodowej bazie. Dziennie na portalu przybywa pół tysiąca nowych ofert. Środki z funduszu marketingowego przeznaczone są m.in. na reklamę w prasie branżowej.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0