23.02.2011

Sphinx wjeżdża Expressem do Mikołowa

Nowy format punktów gastronomicznych Sfinksa zawitał na Śląsk.

Otwarty przed kilkoma dniami Sphinx Express to restauracja w nowym formacie. Należące do segmentu tzw. fast casual dining punkty gastronomiczne nie mają obsługi kelnerskiej i oferują szybkie posiłki, zarówno na miejscu, jak i na wynos. Pierwszy taki punkt został otwarty przez łódzką spółkę Sfinks w Mikołowie w województwie śląskim. Lokale typu express mają powstawać pod szyldami Sphinx oraz Wook. Będą otwierane przede wszystkim w centrach handlowych.

Wnętrze restauracji Sphinx.

Sfinks Polska zarządza obecnie 110 restauracjami, w tym siecią 93 restauracji Sphinx, 9 restauracjami Chłopskie Jadło i 8 restauracjami WOOK.

- Projekt expressów jest uzupełnia naszą dotychczasową ofertę i wiążemy z nim duże nadzieje. Biorąc pod uwagę popularność marki Sphinx, a także upodobanie Polaków do potraw kuchni azjatyckiej, co widać m.in. po dynamicznie rosnącej sprzedaży w restauracjach Wook, jesteśmy dobrej myśli jeśli chodzi o perspektywy tego przedsięwzięcia - komentuje Mariola Krawiec-Rzeszotek, prezes Sfinks Polska. - Sphinx Express w Mikołowie to restauracja testowa. W tym roku zamierzamy uruchomić co najmniej kilkanaście restauracji typu express, zarówno pod markami Sphinx, jak i Wook.

Od początku roku 2011 Sfinks otworzył już cztery restauracje pełnowymiarowe - dwa Sphinksy i dwa Wooki. Spółka inwestuje także w powiększanie lokali, a niedawno oddała do użytku większe sale konsumpcyjne w Sphinksach w Starym Browarze w Poznaniu i w CH Tulipan w Łodzi. Nowością w lokalach sieci ma być samoobsługowy sposób nalewania piwa. Przy stolikach zamontowano beczki, z których goście restauracji będą mogli nalewać sobie dowolną ilość trunku, a rozliczenie nastąpi na postawie liczby napełnionych szklanek. Restauracja w Poznaniu jest pierwszym lokalem spółki, w którym będzie funkcjonować ten system.

Sfinks Polska zarządza obecnie 110 restauracjami, w tym siecią 93 restauracji Sphinx, 9 restauracjami Chłopskie Jadło i 8 restauracjami Wook. Pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby restauracji, Sphinx jest największą w Polsce siecią typu casual dining. Sfinks Polska jest jednocześnie trzecią co do wielkości pod względem przychodów firmą gastronomiczną w Polsce.

(gum)