Obroty Grupy Muszkieterów w 2010 roku wyniosły 3,61 mld zł, co oznacza wzrost o 13 proc. w porównaniu do 2009 roku.
Czwartek
24.02.2011
Grupa Muszkieterów, do której należy sieć sklepów Intermarché i Bricomarché, osiągnęła 13-proc. wzrost obrotów.
 

Intermarché, główna marka Muszkieterów wypracowała w 2010 roku obroty na poziomie ponad 2 910 mln zł, co stanowi 11-proc. wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym. Liczba supermarketów powiększyła się w tym czasie o 16 nowych punktów sprzedaży i wynosi obecnie 162. We współpracy ze sklepami Intermarché działa również 29 stacji paliw zlokalizowanych na terenie supermarketów.

Sieć Bricomarché, oferująca produkty z segmentu "dom i ogród", osiągnęła prawie 6 proc. wzrost obrotów w stosunku do poprzedniego roku. W 2010 roku obroty sieci wyniosły 700,5 mln złotych. Z 74 placówkami Bricomarché jest najliczniejszą siecią sklepów typu "dom i ogród" w Polsce.

Obecnie Grupa Muszkieterówjest największą firmą franczyzową w Polsce pod względem osiąganych obrotów. Natomiast jako zrzeszenie niezależnych przedsiębiorców Grupa Muszkieterów jest w Europie liderem wielkiej dystrybucji. W rok 2011 firma wkroczyła z trzema nowymi sklepami - w Rawie Mazowieckiej, Mogilnie i Trzebini. Do końca roku Grupa planuje otworzyć 23 supermarkety Intermarché i 14 sklepów Bricomarché.

Koszt inwestycji w koncept biznesowy Muszkieterów wymaga od franczyzobiorcy wkładu w wysokości 500 tys. zł lub 20 proc. całej kwoty wymaganej do uruchomienia supermarketu. Na uzyskanie pozostałej części kwoty licencjodawca udziela poręczenia w banku. Dla franczyzobiorcy oznacza to dostęp do kredytów i pożyczek na konkurencyjnych warunkach, dla banku stanowi natomiast potwierdzenie wiarygodności beneficjenta. Wkład inwestycyjny franczyzobiorcy nie jest opłatą licencyjną na rzecz centrali, tylko wkładem do własnej spółki, która będzie zarządzać supermarketem. Po dwóch latach działalności franczyzobiorca może zostać udziałowcem spółki cywilnej Muszkieterów, która kieruje międzynarodową siecią sklepów i zyskuje prawo do otwarcia kolejnego sklepu.

Grupa Muszkieterów jest zrzeszeniem niezależnych właścicieli supermarketów. W Grupie Muszkieterów nie istnieje podległość na linii franczyzodawca (centrala) – franczyzobiorca. Każdy członek Grupy wypełnia podwójną funkcję kierowniczą: z jednej strony jest szefem przedsiębiorstwa, które sam stworzył, z drugiej – pełni funkcję zarządczą w ramach Grupy.

(mk)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.