Obroty Grupy Muszkieterów w 2010 roku wyniosły 3,61 mld zł, co oznacza wzrost o 13 proc. w porównaniu do 2009 roku.
Czwartek
24.02.2011
Grupa Muszkieterów, do której należy sieć sklepów Intermarché i Bricomarché, osiągnęła 13-proc. wzrost obrotów.
 

Intermarché, główna marka Muszkieterów wypracowała w 2010 roku obroty na poziomie ponad 2 910 mln zł, co stanowi 11-proc. wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym. Liczba supermarketów powiększyła się w tym czasie o 16 nowych punktów sprzedaży i wynosi obecnie 162. We współpracy ze sklepami Intermarché działa również 29 stacji paliw zlokalizowanych na terenie supermarketów.

Sieć Bricomarché, oferująca produkty z segmentu "dom i ogród", osiągnęła prawie 6 proc. wzrost obrotów w stosunku do poprzedniego roku. W 2010 roku obroty sieci wyniosły 700,5 mln złotych. Z 74 placówkami Bricomarché jest najliczniejszą siecią sklepów typu "dom i ogród" w Polsce.

Obecnie Grupa Muszkieterówjest największą firmą franczyzową w Polsce pod względem osiąganych obrotów. Natomiast jako zrzeszenie niezależnych przedsiębiorców Grupa Muszkieterów jest w Europie liderem wielkiej dystrybucji. W rok 2011 firma wkroczyła z trzema nowymi sklepami - w Rawie Mazowieckiej, Mogilnie i Trzebini. Do końca roku Grupa planuje otworzyć 23 supermarkety Intermarché i 14 sklepów Bricomarché.

Koszt inwestycji w koncept biznesowy Muszkieterów wymaga od franczyzobiorcy wkładu w wysokości 500 tys. zł lub 20 proc. całej kwoty wymaganej do uruchomienia supermarketu. Na uzyskanie pozostałej części kwoty licencjodawca udziela poręczenia w banku. Dla franczyzobiorcy oznacza to dostęp do kredytów i pożyczek na konkurencyjnych warunkach, dla banku stanowi natomiast potwierdzenie wiarygodności beneficjenta. Wkład inwestycyjny franczyzobiorcy nie jest opłatą licencyjną na rzecz centrali, tylko wkładem do własnej spółki, która będzie zarządzać supermarketem. Po dwóch latach działalności franczyzobiorca może zostać udziałowcem spółki cywilnej Muszkieterów, która kieruje międzynarodową siecią sklepów i zyskuje prawo do otwarcia kolejnego sklepu.

Grupa Muszkieterów jest zrzeszeniem niezależnych właścicieli supermarketów. W Grupie Muszkieterów nie istnieje podległość na linii franczyzodawca (centrala) – franczyzobiorca. Każdy członek Grupy wypełnia podwójną funkcję kierowniczą: z jednej strony jest szefem przedsiębiorstwa, które sam stworzył, z drugiej – pełni funkcję zarządczą w ramach Grupy.

(mk)


POPULARNE NA FORUM

E-papierosy na cenzurowanym

This was a shocking post. It has some look at here fundamental data on this subject. my gmail login

4 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Zarabianie przez internet

Ostatnio zauważyłam, że popularne sa programy partnerskie i zarabianie w ten sposób przez internet. Może ktoś z was dorabia sobie właśnie w ten sposób Chyba tutaj...

1 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Programy partnerskie

Zastanawiam się w jaki sposób dorobić sobie przez internet. Zainteresowały mnie [url=https://make-cash.pl/katalog-serwisow/programy-partnerskie-afiliacja/]niedawno...

1 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Sklep w modelu franczyzy

Dzień dobry, Rozważam razem z żoną otwarcie własnej działalności na zasadzie franczyzy, w mieście o liczbie ludności powyżej 300 tysięcy. Bierzemy pod uwagę...

1 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Alma Market powiększa sieć

I am happy to find your distinguished way of writing the post. Now you make it easy for me to understand and implement the concept. Thank you for the hack twitter post.

5 wypowiedzi
ostatnia 23.09.2018
Muszkieterowie - sklepy Intermarche i Bricomarche

Ok, już nie ważne. 30 września poszły zwolnienia dla wszystkich. No szkoda, jedyny sklep z własną wędzarnią.

71 wypowiedzi
ostatnia 06.09.2018
Muszkieterowie - sklepy Intermarche i Bricomarche

gapcio, skąd informacja że w Świnoujściu sklep ma być zamykany? Nikt nam jeszcze nie mówił o tym, ale chodzą ploty od klientów sklepu że podobno sklep ma być...

71 wypowiedzi
ostatnia 30.08.2018
Twarda woda

Oj nie tylko Ty masz problem z wodą. Nasza kranówa też pozostawia wiele do życzenia.

22 wypowiedzi
ostatnia 29.08.2018