28.02.2011

Angielski dla maluchów

Aby przyciągnąć klientów, szkoły językowe Helen Doron organizują bezpłatne zajęcia pokazowe.

Metoda nauczania dzieci języka angielskiego została opracowana w 1986 roku przez Helen Doron, brytyjską lingwistkę. W ten sposób uczą się dzieci w blisko 30 krajach.
- Program edukacyjny jest oparty o nauczanie naturalne – dzieci na kursach Helen Doron przyswajają język obcy tak, jak swój ojczysty. Bazą dla metody jest stworzenie anglojęzycznego środowiska w życiu dziecka, ponadto obowiązuje zasada nie używania języka polskiego na zajęciach - opowiada Grzegorz Grabiec, dyrektor regionalny Helen Doron Early English.

Uczniowie szkoły Helen Doron

Placówka Helen Doron powinna znajdować się w otoczeniu infrastruktury przeznaczonej dla rodziców i dzieci.

W Polsce działa 160 franczyzobiorców, sieć planuje pozyskać w 2011 roku kolejne 5-10 nowych punktów. Z punktu widzenia efektywnego prowadzenia biznesu cenne są zdolności managerskie licencjobiorcy. Jeśli to właśnie on będzie nauczycielem języka obcego, konieczne będzie przejście szkolenia, na którym partner pozna szczegóły metody Helen Doron. Opłata licencyjna związana z przystąpieniem do sieci wynosi 12-25 tys. zł w zależności od wielkości miasta.

W celu pozyskania klientów partner może zorganizować bezpłatne zajęcia pokazowe, w których będą brały udział dzieci. Aby uniknąć tzw. martwego okresu w branży edukacyjnej, czyli wakacji, szkoły Helen Doron organizują kursy wakacyjne. Placówka Helen Doron powinna znajdować się w otoczeniu infrastruktury przeznaczonej dla rodziców i dzieci (placówki edukacyjne, parki zabaw). Konieczny jest także dostęp do miejsca parkingowego z dobrym dojazdem.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0