25.02.2011

McDonaldy będą większe

McDonald’s powiększa powierzchnię lokali. W dobudowanej części powstanie strefa zabaw dla dzieci Gym&Fun i kawiarnie McCafe.

Przebudowa restauracji McDonald's obejmuje nie tylko zmiany wystroju wnętrza, lecz także wyglądu budynku z zewnątrz i powiększenia powierzchni obiektów.

wnętrze kawiarni McCafe w restauracji McDonald\\'s

Jak dotąd McDonald’s otwierał kawiarnie wyłącznie we własnych restauracjach. Od niedawna z tej opcji korzystają również franczyzobiorcy sieci.

- Dodatkowy metraż umożliwi wprowadzenie strefy kawiarnianej oraz kącika zabaw dla dzieci Gym&Fun, w którego skład wchodzi tor przeszkód, rowerki stacjonarne oraz boisko do mini-koszykówki – mówi Monika Dąbrowska, franchising manager w McDonald's Polska.

Do niedawna McDonald's otwierał kawiarnie wyłącznie we własnych restauracjach jako koncept testowy. McCafe zdała test i teraz z tej opcji korzystają również franczyzobiorcy sieci. Strefę kawiarnianą wprowadziło już dwóch biorców: Teresa Dróżdż, właścicielka czterech restauracji McDonald's, która przebudowała na własny koszt lokal na toruńskiej Starówce oraz Bogusław Maziarz, właściciel sześciu restauracji na Śląsku. Kolejni franczyzobiorcy przygotowują się już do otwarcia McCafe na terenie swoich restauracji. Łącznie w całej Polsce działa już 39 kawiarni McCafe.

Na 2011 rok McDonald's zapowiada otwarcia nowych restauracji, wzrost liczby obiektów wyposażonych w opcję McCafe i Gym&Fun, rozwój franczyzy i sprzedaż kolejnych restauracji franczyzobiorcom.

(awh)