28.02.2011

Zachowaj szyld i zarabiaj więcej

O wymaganiach dotyczących przystąpienia do sieci opowiada Albert Pietras, właściciel firmy Edu Szkoła Szybkiego Czytania i Technik Pamięciowych.

Jakie są wymagania wobec franczyzobiorców?
Podstawowym warunkiem jest ukończone 21 lat, posiadanie wyższego wykształcenia oraz zamiłowanie do szkoleń. Podczas prowadzenia zajęć szybkiego czytania czy technik pamięciowych potrzebna jest również otwartość i komunikatywność. Do tego dochodzą oczywiście wymogi kapitałowe uzależnione od typu licencji oraz wynajmowanego lokalu.

Albert Pietras, właściciel firmy Edu Szkoła Szybkiego Czytania i Technik Pamięciowych

Albert Pietras, właściciel firmy Edu Szkoła Szybkiego Czytania i Technik Pamięciowych.

Czy we współpracy preferują Państwo doświadczonych partnerów, czy świeżo upieczonych przedsiębiorców?
Szczególnych preferencji nie mamy. Mamy kilku franczyzobiorców, którzy zdobyli renomę na rynku zanim rozpoczęliśmy współpracę. Tacy partnerzy prowadzą szkolenia według modelu i pod marką Edu, ale zachowując swój stary szyld.

Jakie są plany firmy dotyczące kolejnych otwarć?
Aktualnie prowadzimy 9 placówek własnych oraz trzy franczyzowe. Przez trzy miesiące otworzyliśmy cztery punkty, a pięć kolejnych jest w przygotowaniu. Dodatkowo w 2011 planujemy uruchomienie dodatkowych 12 placówek. Interesują nas zarówno miasta powyżej 100 tys. mieszkańców, jak i małe, nawet poniżej 10 tys. Ponieważ głównymi odbiorcami naszych usług są osoby młode i uczące się, bardzo istotne jest znalezienie odpowiedniej lokalizacji.

rozmawiał (boa)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0