02.03.2011

Auchan we franczyzie

Francuska spółka oddaje w ręce franczyzobiorców sieć supermarketów spożywczych Simply Market.

Prace związane z przygotowaniem oferty franczyzowej zbliżają się już ku końcowi. Pierwsze sklepy Simply Market prowadzone przez franczyzobiorców mają ruszyć w 2012 roku.
- Franczyza jest naszym sposobem na przyspieszenie rozwoju sieci sklepów Simply Market i wzrost popularności marki w kolejnych województwach - wyjaśnia Yves Lierley, prezes zarządu Elea Polska, spółki rozwijającej sieć. - Chcielibyśmy otworzyć w przyszłym roku co najmniej 10 marketów, które poprowadzą nasi franczyzobiorcy.

Wnętrze sklepu Simply Market.

Właścicielem marki Simply Market jest spółka Elea, należąca do francuskiej Grupy Auchan.

Właścicielem marki Simply Market jest spółka Elea, należąca do francuskiej Grupy Auchan. Obecnie w całej Polsce działają 22 sklepy z logo sieci. Do końca tego roku ich liczba ma zbliżyć się do 30.

- W tym roku planujemy otworzyć jeszcze 6-7 własnych sklepów Simply Market, w 2012 sieć powinna powiększyć się o kolejnych 10 placówek własnych. W przyszłym roku zaczniemy też uruchamiać pierwsze sklepy franczyzowe – zapowiada Yves Lierley.

Nowe supermarkety mają pojawić się w województwach: mazowieckim, łódzkim, dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim. Na celowniku spółki Elea znajdują się miasta liczące więcej niż 10 tys. mieszkańców. Sklepy franczyzowe Simply Market powinny mieć powierzchnię od 350 m2 do 800 m2. W placówkach dostępny będzie bazowy asortyment sieci dostosowany do powierzchni sklepu obejmujący od 4,5 tys. do 7,5 tys. pozycji.

(mak)