Program nauczania dostosowany do wieku

Opłata licencyjna z tytułu przystąpienia do sieci wynosi 10 tys. zł dla konceptu Mała Lingua i 13 tys. zł w przypadku licencji dotyczącej obu konceptów szkoły językowej. Koszt inwestycji bez opłaty licencyjnej wynosi ok. 55 tys. zł z wyposażeniem.
Czwartek
17.03.2011
Franczyzobiorcy mogą wybrać koncept dopasowany do grupy wiekowej uczniów - Mała Lingua lub Lingua Teens Space.
 

Marka Mała Lingua obejmuje zajęcia dla dzieci w wieku 3-12 lat. Lingua Teens Space skierowana jest natomiast do młodzieży gimnazjalnej (13-15 lat) oraz licealnej (16-18 lat). W szkołach działających pod logo Mała Lingua lekcje odbywają się w oparciu o autorski program z bajkowym motywem Rodziny Blabbersów z Livendell, który z łatwością oddziałuje na dziecięcą wyobraźnię i tym samym zachęca je do efektywnej nauki.

- Dzieci uczą się najlepiej, kiedy swoje otoczenie odbierają wszystkimi zmysłami: poprzez muzykę, rytm, obrazy i twórcze działanie. Uczniowie poznają życie i przygody bajkowej rodziny i w czasie zajęć wykorzystują je do tak zwanej teatralizacji, czyli odgrywania scenek z życia Blabbersów. Dzięki możliwości wcielania się w role uczniowie rozwijają umiejętności wypowiadania się pełnymi zdaniami i komunikowania się w języku obcym, co jest głównym celem na wszystkich zajęciach w naszej szkole – tłumaczy Monika Ferreira, właścicielka szkoły Mała Lingua & Lingua Teens Space.

Metoda Lingua Teens Space jest odpowiedzią na potrzeby i preferencje młodzieży w procesie uczenia się języków i polega na wykorzystaniu pojęcia autonomii dla młodzieży na zajęciach. Autonomia, czyli odpowiedzialność ucznia za własne uczenie się, zapewnia młodzieży możliwość współdecydowania o formie i kontekście zajęć, podnosi motywację ucznia i jego zaangażowanie do pracy na lekcjach języka obcego.

W sieci działają cztery szkoły franczyzowe, z czego ostatnie otwarcie miało miejsce w Lublinie. Kolejne cztery punkty mają powstać w 2011 roku. Mała Lingua & Lingua Teens Space nie ogranicza się jedynie do największych miast. Również w miejscowościach liczących powyżej 20 tys. mieszkańców opłaca się prowadzić szkołę językową.

- Duże miasta oznaczają wielu potencjalnych klientów, jednak konkurencja jest tu znacznie silniejsza. Natomiast uczniów łatwiej jest zdobyć w małych miastach, gdzie brakuje innowacyjnych metod nauczania – dodaje Monika Ferreira.

Minimalna powierzchnia szkoły to 100 m2. Dobrze, jeśli lokal wraz z rozwojem szkoły i pozyskaniem większej liczby uczniów, można powiększyć o dodatkowe sale. Franczyzodawca ocenia, czy lokalizacja pod szkołę, którą do zaopiniowania przedstawia partner, sprawdzi się w praktyce.

- Najatrakcyjniejsze naszym zdaniem są okolice dużych osiedli w większych aglomeracjach oraz centra miast w mniejszych miejscowościach – mówi Monika Fereira.

Firma oczekuje, że franczyzobiorcy będą posiadali umiejętności sprzedażowe, umiejętności zarządzania projektami i wysoko rozwiniętą świadomość w zakresie etyki biznesowej. Mile widziane jest doświadczenie w branży edukacyjnej. Licencjodawca oddaje w ręce partnera know-how nie tylko dotyczące skutecznej nauki języków obcych dla uczniów w wieku 3-18 lat ale też pełną wiedzą dotyczącą zarządzania szkołą językową o obszarze finansów, sprzedaży, marketingu i organizacji administracyjnej.

Sukces finansowy szkoły językowej zależy, zdaniem franczyzodawcy, od umiejętności zarządzania franczyzobiorców. Na etapie wprowadzania szkoły na rynek bardzo ważne jest osobiste zaangażowanie franczyzobiorcy i jego predyspozycje do szukania rozwiązań dla biznesu. - W ramach opłaty licencyjnej partnerzy mogą liczyć na bardzo precyzyjny proces szkolenia i stopniowego wprowadzania we wszystkie zakresy funkcjonowania szkoły - dodaje Monika Ferreira.

(dw)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.

POPULARNE NA FORUM

Uczą i zarabiają

To jest bardzo dobry interes! Na pewno jest to bardzo przydatne. ______________________ Prawo - praca magisterska

23 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
tłumacz niemiecki

Cześć, mam pytanie ponieważ potrzebuje kogoś kto potrafi dobrze język niemiecki i by zajął się paroma tekstami do przetłumaczenia nie musi być to tłumaczenie...

1 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Język na licencji

Jednej ze szkół języka angielskiego poświęciliśmy odcinek programu Biznes z Franczyzą. Zapraszam do oglądnięcia na kanale YT: https://www.youtube.com/watch?v=Yt0jTYX1Ido

8 wypowiedzi
ostatnia 29.05.2018
Półkolonie dają zysk

Moja córka w tym roku jedzie na półkolonię do Warszawy, organizowana przez Akademię Nauki. Jest tematyczna 'Tytus, Romek i Atomek', są terminy na lipiec i sierpień. Jak...

1 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

This is the greatest one thing which is going to be one of the greatest stuff to witness order coursework have been working well enough for me its one of the finest information...

4 wypowiedzi
ostatnia 19.05.2018
Uczą i zarabiają

Świetny pomysł ! Wiele szkół potrzebuje czegoś takiego!

23 wypowiedzi
ostatnia 11.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Discovered this organization offering web based preparing on C#, Paper Writing Help Online and MVC obvious clarification they have practical experience in this three courses ....

4 wypowiedzi
ostatnia 05.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Moja znajoma kiedys korzystala i z tego co pamiętam to była zadowolona:)

4 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018