16.03.2011

Delta Okna i Drzwi wchodzi do Wrocławia

Nowy sklep to siódma placówka franczyzowa sieci, na okres „żniw” branża poczeka jednak do lata.

Istniejąca od 1991 roku firma Delta jest producentem stolarki okiennej i drzwiowej z PCV oraz aluminium. Jak dotąd otworzyła 11 własnych biur sprzedaży oraz siedem punktów franczyzowych. Ostatni powstał we Wrocławiu, ale właściciele deklarują, że to dopiero pierwszy krok w stronę rozbudowy sieci w 2011.

Zdjęcie punktu systemu Delta

Aby zostać partnerem Delty należy dysponować lokalem handlowym o powierzchni 20-30 m2. Kwota inwestycji mieści się w granicach 10 tys. zł.

- W bieżącym roku planujemy w dalszym ciągu rozwijać sieć franczyzową i otwierać kolejne placówki – mówi Katarzyna Siedlecka, kierownik działu marketingu w sieci Delta Okna i Drzwi. - Mówi się, że w Polsce rynek okien i drzwi nie rośnie, ale my obserwujemy systematyczny wzrost sprzedaży na poziomie 10-15 proc.

Prawdziwy okres „żniw” nadejdzie jednak dopiero latem.

- W czasie letnich i jesiennych miesięcy można osiągnąć zyski pozwalające spokojnie przeżyć okres słabszej koniunktury w okresie zimowym. Jednak to właśnie w zimie pracuje się nad kontraktami realizowanymi na wiosnę i w lecie, więc w żadnym stopniu nie należy lekceważyć okresu zimowego – tłumaczy Siedlecka.

Jej zdaniem kryzys nie miał zbyt wielkiego wpływu na branżę budowlaną.

- Ludzie zawsze budowali i remontowali domy, a to się nie zmieni – mówi Katarzyna Siedlecka. - Po wejściu Polski do Unii Europejskiej, w związku ze wzrostem zamożności społeczeństwa, nastąpił znaczny rozkwit branży remontowo-budowlanej. W krajach rozwiniętych sektor budowlany daje trwałe zatrudnienie wielu ludziom i stanowi jeden ze stabilniejszych filarów gospodarki.

Aby zostać partnerem Delty należy dysponować lokalem handlowym o powierzchni 20-30 m2. Kwota inwestycji mieści się w granicach 10 tys. zł.

- Franczyzobiorcy muszą też odbyć przynajmniej dwutygodniowe szkolenie w siedzibie firmy Delta w Augustowie, a także odznaczać się kreatywnością i mieć silne osobiste zaangażowanie w prowadzoną działalność – dodaje Siedlecka.

(gum)