30.11.2001

Multisoft – rośnie w siłę

Model franchisingu sieci handlującej butami zainteresował kupców FMCG

Jak podaje „Detal Dzisiaj”, dla wielu osób, którym handel artykułami spożywczymi idzie marnie, rozgląda się za zmianą branży. Oferta Multisoftu wydała im się interesująca. Rozmowa z prezesem Multisoft Mariuszem Ostrowskim.

Panie prezesie, pozwoliliśmy sobie sporej grupie naszych Czytelników dać pański numer telefonu.
Bardzo mnie to ucieszyło, bo znalazłem wśród nich wielu partnerów do współpracy. Myślę, że nikogo w redakcji „Detalu Dzisiaj”, ani wśród jej Czytelników nie zgorszę stwierdzeniem, że branża FMCG przeżywa okres kryzysu. Konkurencja sklepów wielkopowierzchniowych dla wielu kupców jest zabójcza. Nie można przyzwoicie zarobić na żywności, więc może spróbować handlu butami?

Warto?
Moim zdaniem warto, pod warunkiem, że robi się to z głową. Gdyby było inaczej, nie inwestowałbym w nową sieć większych sklepów

Już nie Kiermasze „U szewczyka”
Kiermasze pozostają nadal podstawową formułą naszych sklepów. Mamy ich już 150. Wydaje mi się jednak, że pora wyciągnąć konsekwencje z prostego spostrzeżenia: Polacy kochają supermarkety. Dlatego otworzyliśmy w Chorzowie sklep o powierzchni przeszło 500 mkw., który na trzech piętrach oferuje przeszło 1000 modeli butów. Następne będą w Sosnowcu, Bytomiu i Bielsku-Białej.

I jak idzie?
Znakomicie. Zakładam, że pieniądze zainwestowane w taki sklep zwrócą się w rok, a może i prędzej. Klienci lubią mieć duży, jak największy wybór towaru. Myślę, że sklepy około 700-800 mkw. będą dobrze się sprawdzać. Myślimy też o obiektach 1000-metrowych w galeriach centrów handlowych.

Ile trzeba mieć pieniędzy, by wejść w taki interes?
Od 500 000 złotych w górę. Ale jeszcze nie składamy tu oferty franczyzobiorom, chcemy najpierw sprawdzić formułę sami. Z tym, że chętnych już paru jest. Będą duże sklepy w Poznaniu, Lublinie i Krakowie.

A jak Pan będzie już pewny?
To zaproszę do spółki ludzi z pewnym kapitałem i głową do handlu. Dzięki „Detalowi Dzisiaj” niemało ich już poznałem.

Więcej: Detal Dzisiaj, 22 listopada 2001

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0