21.03.2011

Domy dla każdego

O różnicach między polskim a niemieckim rynkiem nieruchomości opowiada Dietmar Krywald, członek zarządu HS-Solid Polska.

Rok temu sieć pozyskała pierwszego franczyzobiorcę w Małopolsce – spółkę Helidon. Gdzie teraz Town&Country będzie się rozwijać?
Szukamy partnerów, którzy chcą budować i sprzedawać domy Town&Country na własny rachunek. Chcielibyśmy pozyskać franczyzobiorców w większych miastach południowo-zachodniej Polski. Jesteśmy jednak otwarci na rozmowy z kandydatami z innych regionów, bo docelowo chcemy posiadać autoryzowanych partnerów we wszystkich województwach.

Dietmar Krywald, Członek Zarządu HS-Solid Polska

Dietmar Krywald, członek zarządu HS-Solid Polska, rozwijającej system Town & Country .

Czy w porównaniu do naszych zachodnich sąsiadów Polacy chętniej kupują domy?
Główną różnicą, między polskim a niemieckim rynkiem nieruchomości, jest stosunek liczby pozwoleń wydanych na budowę domów jednorodzinnych. Chociaż Niemcy mają prawie dwa razy wyższą populację, to liczba pozwoleń jest mniejsza niż w Polsce. Poza tym przeciętne niemieckie rodziny decydują się na mniejsze domy niż Polacy.

Jakie są perspektywy branży budowlanej w Polsce?
W Polsce dużo się ostatnio buduje i ta tendencja na pewno się utrzyma. Obserwujemy wzrost zainteresowania Polaków kompleksową obsługą budowy domu. Jeśli jest taka potrzeba, pomagamy w znalezieniu działki budowlanej, uzyskaniu kredytu oraz zajmujemy się przygotowaniem wniosku do pozwolenia na budowę.

rozmawiał (boa)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0