Domino’s Pizza powraca

26 marca w pierwszym lokalu przy ulicy Bukowińskiej odbyła się huczna akcja promocyjna.
Poniedziałek
28.03.2011
Po dziewięciu latach nieobecności amerykańska sieć pizzerii Domino’s Pizza powraca do Polski.
 

Właścicielem licencji master franczyzowej na Polskę została firma DP Polska S.A. Założycielami spółki są twórcy sieci kawiarni Coffeeheaven. W pierwszej fazie ekspansji Domino's Pizza w Polsce, lokale będą powstawały w Warszawie. Do końca roku 2011 ma ich być w stolicy co najmniej 12, kolejnych 15 powstanie do końca roku 2012. Pierwszy lokal przy ulicy Bukowińskiej na warszawskim Mokotowie został otwarty na przełomie lutego i marca.

Pierwsze 20 pizzerii będzie kontrolowane przez spółkę, 21. restauracja ma już być powierzona franczyzobiorcy. Domino's Pizza planuje do końca 2014 uruchomienie 45 lokali na zasadzie franczyzy.

- Zanim rozpoczęliśmy działalność w Polsce przeprowadziliśmy intensywne badania marketingowe aby poznać preferencje i gusta warszawiaków - mówi Maciej Jania, dyrektor zarządzający Domino’s Pizza. - Słuchamy opinii konsumentów i włączyliśmy ich w tworzenie naszego menu.

Lokale pod marką Domino's Pizza zaczęły powstawać w Polsce już w latach 90-tych minionego stulecia. Wówczas rozwojem sieci zajmowała się spółka Pizza King Polska. Jej wstępne plany zakładały otwarcie 100 pizzerii w Polsce. W 2002 roku firma, która prowadziła sieć została wykupiona przez American Restaurant i zniknęła z polskiego rynku wraz z Burger Kingiem, który powrócił cztery lata temu. Część z 16 placówek Domino's Pizza zostało wówczas przejętych przez Pizza Hut, sieć rozwijaną przez AmRest.

Firma Domino’s Pizza powstała w USA w ponad 50 lat temu. Obecnie posiada ponad 9,3 tys. lokali na całym świecie w ponad 65 krajach. W ciągu kilku ostatnich lat firma otwierała ponad 300 placówek rocznie. W ubiegłym roku Domino's Pizza zawitała do Niemiec, Bułgarii, Rumunii, Wietnamu oraz Ukrainy.

(boa)