05.04.2011

Hot dog na trzech kółkach

Trójkołowiec, zwany Speedy Car’em, jest alternatywą dla rosnących cen najmu lokalów gastronomicznych.

Jeden z największych problemów, z jakim musi borykać się lokal gastronomiczny, to koszty wynajmu placówki. Dlatego twórcy Speedy Hot Dog wymyślili koncept, który te koszty eliminował. Pomysł na biznes to efekt wielu lat doświadczenia w branży gastronomicznej oraz obserwacji szybko rosnących cen najmu lokali.

Trójkołowiec zwany Speedy Car\'em.

Pojazd Ape Piaggio jest niewielkich rozmiarów. Koszt Speedy Car to ok. 28 tys. euro.

- Postanowiłem znaleźć sposób na to, abym to ja mógł przyjść do klienta, a nie on do mnie - mówi Giancarlo Scaringella, dyrektor generalny Speedy Hot Dog. - Speedy Hot Dog, to mini restauracja na kółkach, która redukuje do minimum koszty stałe jakie musi ponieść restaurator.

Na rynku istnieje wiele pojazdów przystosowanych do sprzedaży żywności, jednak często ich duże rozmiary generują wysokie koszty eksploatacji, a ich ulokowanie nastręcza wiele trudności. Trójkołowy pojazd Ape Piaggio, zwany Speedy Car'em jest małych rozmiarów, a przewidywany koszt inwestycji to 28 tys. euro. Współpraca w pierwszym roku nie obejmuje opłat licencyjnych.

- W 2011 roku chcielibyśmy wprowadzić do naszego projektu co najmniej dziesięciu franczyzobiorców. Będą mogli oni otrzymać wyłączność na lokalizację w miastach, w których odbywać się będą Mistrzostwa Europy w piłce nożnej EURO 2012- informuje Giancarlo Scaringella.

Speedy Hot Dog oferuje pomoc w procesie tworzenia oraz zarządzania punktem sprzedaży zarówno przy wyborze lokalizacji, jak i w fazie rozkręcania biznesu. Od franczyzobiorców nie jest wymagane doświadczenie w branży gastronomicznej, wobec czego punkt sprzedaży może otworzyć praktycznie każdy. Speedy Hot Dog zastrzega sobie prawo do bycia jedynym dostawcą produktów dla franczyzobiorców.

Firma oferuje trzy modele współpracy: On the road, Indoor oraz Corner. Koncept On the road zakłada sprzedaż przy drogach, na parkingach i w miejscach publicznych. Do tego typu działalności niezbędne są pozwolenia, o które należy ubiegać się w urzędzie gminy. Indoor to sprzedaż hot dogów na lotniskach, dworcach kolejowych czy w centrach handlowych. Z kolei Corner przewiduje umieszczenie pojazdu wewnątrz lub przed istniejącym już punktem sprzedaży, w którym planowane jest zróżnicowanie lub poszerzenie oferty.

(boa)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Bolesław Adamiec

dziennikarz
Napisz do autora