Sieć Lody Bonano liczy obecnie 9 punktów franczyzowych i 4 własne.
Niedziela
10.04.2011
Lody Bonano będą w galeriach handlowych.
 

Operator sieci Lody Bonano, firma Multi Ice, działa na rynku od 2003 roku. Punktów oferujących amerykańskie lody świderki przybywa, a jej twórcy chcą rozszerzyć ofertę franczyzową o koncept wysp lodowych i wejść z nim do galerii handlowych.
- Koszt inwestycji w nowy format franczyzy może zamknąć się już w 70 tys. zł – mówi Radosław Charubin, właściciel sieci. - Konkurencyjny koszt naszego konceptu opiera się na skonstruowanej przez nas maszynie do lodów świderków. Jej cena wynosi 34 tys. zł, czyli niemal połowę mniej, niż koszt tradycyjnego urządzenia dostępnego w Polsce.

Sieć Lody Bonano liczy dziewięć punktów franczyzowych i cztery własne. Obecnie intensywnie szykuje się do kolejnych otwarć.

- Kraków, Suwałki, Kwidzyn i Warszawa – wylicza Radosław Charubin. - Punkty sieci Lody Bonano pojawią się w tych miastach już na dniach, a niebawem zawitają również za granicę: na Słowację i do Londynu. Zainteresowanie naszym konceptem jest ogromne. Zgłaszają się do nas nie tylko nowi przedsiębiorcy, ale również dotychczasowi partnerzy, którzy chcą otwierać kolejne placówki marki Lody Bonano.

Sezon na lody trwa od kwietnia do końca września, ale niektóre lodziarnie pozostają otwarte przez cały rok. W zimowych miesiącach oferują przede wszystkim gofry, rurki z bitą śmietaną i ciepłe lody, z których przychód wystarcza na pokrycie kosztów utrzymania lokalu zimą.

Osoby zainteresowane przystąpieniem do sieci powinny posiadać na własność, lub wynajmować, lokal w centrum miasta, przy deptaku lub w galerii handlowej. Lody Bonano można otworzyć również w już istniejącym lokalu gastronomicznym, jednak wówczas niezbędne jest stworzenie okienka, przez które będzie prowadzona sprzedaż lodów. Wielkość inwestycji waha się od 11 tys. zł do 44 tys. zł. Przystąpienie do sieci Lody Bonano jest bezpłatne, firma pobiera natomiast opłatę bieżącą w wysokości 500 zł miesięcznie.

(gum)