Sobota
16.04.2011
Supermarket w tym mieście wznowi działalność po kilku latach przerwy.
 

Poprzednia placówka francuskiej sieci supermarketów w Świebodzinie została zamknięta w 2008 roku, po tym jak przestała sobie radzić na coraz bardziej konkurencyjnym lokalnym rynku. Nieco ponad pół roku temu sieć dogadała się z poprzednimi właścicielami obiektu i przejęła go. Zainteresowanie ponownym otwarciem placówki wykazał Dariusz Litwińczuk, przedsiębiorca, który od wielu lat prowadzi już Intermarché w Sulechowie. 14 kwietnia sklep otworzył swe podwoje dla klientów. To 163 placówka sieci.

- Supermarket w Świebodzinie został przebudowany według nowego konceptu, w którym zastosowano ujednoliconą ekspozycję produktów. Powierzchnia sprzedaży Intermarché liczy 900 m2, a zatrudnienie w odrestaurowanym sklepie znalazło ponad 40 osób. Przed supermarketem znajduje się bezpłatny parking na kilkadziesiąt miejsc postojowych - mówi Eliza Orepiuk, kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji w Grupie Muszkieterów.

Właścicielem świebodzińskiego Intermarché jest Dariusz Litwińczuk. Od kilku lat wraz z żoną prowadzi też punkt sieci w Sulechowie.

Grupa Muszkieterów jest zrzeszeniem ponad 180 niezależnych polskich przedsiębiorców, zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. Sieć handlowa jest pod względem obrotów największą grupą franczyzową w Polsce. W 2010 r. jej obroty przekroczyły 3,61 mld zł.

Rozwojem obu sieci kieruje spółka ITM Polska, na czele której stoi Marek Feruga. Muszkieterowie angażują się też w różnego rodzaju akcje społeczne. Jedną z nich jest „Place Zabaw Muszkieterowie”. Planowane jest wybudowanie kilkudziesięciu takich placówek w całej Polsce. Na początku mają taki obiekt powstanie w Głogowie.

- Dajemy miastom, w których działamy konkretne wsparcie. Mieszkańcom, naszym klientom przekazujemy wyraźny sygnał – wśród was pracujemy i z wami dzielimy się sukcesem - mówi Marek Feruga, który kieruje również Fundacją Muszkieterów.

(gum)