17.04.2011

Best Western wchodzi do stolicy

Do największej na świecie hotelowej sieci przystąpił warszawski hotel Felix.

Trzygwiazdkowy Felix mieści się na warszawskiej Pradze, w pobliżu Placu Szembeka. Jego twórcy, firma hotelarska PUHIT, zdecydowali się wcielić go w struktury sieci Best Western, bo chcą zwiększyć jego rozpoznawalność. Zwłaszcza w kontekście przyjazdu turystów na Euro 2012.

Recepcja w hotelu Best Western Felix.

Hotel Best Western Felix mieści się na warszawskiej Pradze, w pobliżu Placu Szembeka.

- Współpraca z siecią Best Western pomogła nam przekształcić hotel Felix w placówkę 3 gwiazdkową. Z punktu widzenia rynku wewnętrznego ten hotel radził sobie dobrze - mówi Andrzej Wójcik, wiceprezes zarządu PUHIT. - Jesteśmy jednak świadomi, że ze względu na rozwój Warszawy i ważne wydarzenia polityczne i sportowe powinniśmy być gotowi na przybycie gości z zagranicy. Aby hotel Felix stał się bardziej rozpoznawalny, nawiązaliśmy współpracę z Best Western, siecią, która ma ponad 4 tys. hoteli na całym świecie. Skusiły nas koszty przystąpienia, które w porównaniu z innymi sieciami hotelowymi są na niższym poziomie. Ponadto Best Western nie jest tak drobiazgowa w kontekście wymagań dotyczących standardu placówki, jak inne światowe sieci.

Sieć Best Western nie jest systemem franczyzowym w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Każdy franczyzobiorca jest niezależnym członkiem wspólnoty, która funkcjonuje jako organizacja non profit.

- Zależy nam by nasi partnerzy czerpali jak najwięcej z wartości, jakie niesie przynależność do Best Western, największej sieci hotelowej na świecie - mówi Saija Kekkonen, dyrektor Best Western Hotel Finland. - Chcielibyśmy zbudować liczną sieć placówek w całej Polsce, obejmującą zarówno największe aglomeracje, jak i mniejsze miasta. Dzięki temu rozpoznawalność marki Best Western oraz liczba stałych klientów jeszcze wzrosną.

(gum)