W maju zostanie otwarty kolejny punkt własny sieci w Katowicach. Na czerwiec zaplanowane są otwarcia trzech pierwszych punktów franczyzowych.
Środa
27.04.2011
Sieć Dermatis jest coraz bliżej otwarcia pierwszych punktów franczyzowych.
 

Dermatis to sieć salonów dermatologiczno-kosmetycznych działająca na rynku od listopada ubiegłego roku. W swojej ofercie ma przede wszystkim zabiegi depilacyjne wykonywane przy pomocy aparatury wykorzystującej przepływ impulsywnego światła. Do tej pory w ramach sieci powstały cztery placówek własnych. Do salonów w Przeźmierowie, Łodzi, Bydgoszczy i Poznaniu w maju dołączy nowy punkt w Katowicach, a w czerwcu zostaną otwarte trzy pierwsze placówki franczyzowe.

- Niedawno rozpoczęliśmy współpracę z marką Dermalogica, czego rezultatem jest wprowadzenie do naszych salonów gamy zabiegów na twarz, a także kosmetyków do sprzedaży detalicznej – mówi Patrycja Gawrońska z sieci Dermatis. - Aktualnie do naszej oferty wprowadzamy zabiegi oxybrazji, czyli peelingu, w którym czynnikiem złuszczającym jest strumień rozproszonych kropelek soli fizjologicznej i powietrza.

Zdaniem przedstawicieli sieci usługi kosmetyczne oparte na technologii IPL (Intense Pulsed Light - impulsywne źródło światła) zyskują coraz większą popularność.

- Nasi klienci wolą kontynuować kurację na aparaturze IPL, gdyż kuracja laserowa jest dla nich zbyt bolesna - tłumaczy Gawrońska.

Przewidywana suma inwestycji we własny franczyzowy punkt Dermatis obejmuje opłatę wstępną w wysokości 75 tys. zł oraz koszt adaptacji lokalu. Franczyzobiorca przekazuje też centrali miesięczną opłatę licencyjną w wysokości 1 tys. zł oraz opłatę marketingową w kwocie 500 zł. Do sieci można też przystąpić na zasadzie punktu patronackiego. Wówczas partner ponosi koszty związane z adaptacją lokalu, miesięczną opłatą licencyjną w wysokości 3,5 tys. zł i marketingową 500 zł. Nie wnosi opłaty wstępnej, ale każdy impuls świetlny wykorzystany przy zabiegach depilacyjnych kosztuje go 50 gr.

- Jesteśmy w stanie pomóc franczyzobiorcy w wyborze lokalizacji. Nasze punkty znajdują się w różnych rejonach, natomiast miejscowość musi liczyć przynajmniej 50 tys. mieszkańców. Lokale przystosowane pod salon powinny znajdować się w dobrym punkcie, z dobrym połączeniem komunikacyjnym. Jego metraż nie powinien być mniejszy niż 35 metrów kwadratowych. Ważne jest także, aby w lokalu była możliwość wizualizacji witryn – mówi Gawrońska.

Okres zwrotu z inwestycji we własny punkt Dermatis zależy od lokalizacji. Zazwyczaj jednak na zwrot trzeba poczekać około półtora roku, natomiast na bieżące wydatki lokal zaczyna zarabiać już w drugim lub trzecim miesiącu działalności.

(gum)