30.04.2011

MOP-y dla firm franczyzowych

Lotos, McDonald’s i Start hotel będą wspólnie obsługiwać nowe Miejsca Obsługi Podróżnych.

Koncern paliwowy wygrywa kolejne przetargi na obsługę Miejsc Obsługi Podróżnych. Obecnie w sieci Lotos działa łącznie siedem MOP-ów przy autostradach: A4, A2 (Police/Łęka) oraz A6 w Kołbaskowie. W trakcie budowy są już kolejne MOP-y przy autostradzie A1 w miejscowości Malankowo, pomiędzy Grudziądzem a Toruniem oraz przy drodze ekspresowej S3.

Stacja paliw Lotos.

Rozwój sieci MOP, która daje operatorom stacji paliw bezpośredni dostęp do obecnych i nowo budowanych autostrad w Polsce, jest jednym z działań zmierzających do realizacji celów, jakie postawił przed sobą Lotos.

- Docelowo, do 2015 roku, chcemy zarządzać siecią liczącą 22 stacje zlokalizowane przy autostradach – mówi Mateusz Cabak z Grupy Lotos. - Rozwój sieci MOP, która daje operatorom stacji paliw bezpośredni dostęp do obecnych i nowo budowanych autostrad w Polsce, jest jednym z działań zmierzających do realizacji celów, jakie postawił przed sobą Lotos.

Głównym celem Lotosu, zapisanym w strategii koncernu do 2015 r., jest wzrost udziałów w sprzedaży detalicznej paliw do 10% (w 2010 r. było to 7,3%).

- Zamierzamy dalej konsekwentnie rozwijać naszą sieć stacji oraz intensyfikować sprzedaż, która z roku na rok rośnie – dodaje Mateusz Cabak.

Poza stacjami, przystosowanymi do obsługi zarówno samochodów osobowych, jak i ciężarowych, na kierowców na MOP-ach Lotosu czekają parkingi, miejsca piknikowe, restauracje (współpraca z McDonald’s Polska) oraz docelowo hotele (współpraca z siecią Start hotel). W tym celu Lotos nawiązał współpracę z firmą McDonald's Polska, która zajmie się obsługą gastronomiczną oraz siecią Start hotel, odpowiedzialną za bazę noclegową. Licencjonodawcą marki Start hotel w Miejscach Obsługi Podróżnych, obsługiwanych przez Lotos jest spółka PUHIT.

Zgodnie z zapowiedziami GDDKiA, do 2015 r., zaplanowano budowę ok. 100 MOP-ów przy polskich autostradach.

(awh)