06.05.2011

Momo buduje stacje paliw

Spółka notowana na NewConnect zapowiada rozpoczęcie budowy dwóch placówek w Radomiu.

Momo to spółka rozwijająca automatyczne stacje paliw. Na razie działa jedna stacja w Grodzisku Mazowieckim. Do końca roku mają dołączyć do niej dwie kolejne placówki, które będą zlokalizowane w Radomiu. Plany firmy są jednak ambitne i zakładają, że do końca 2015 roku stacji Momo będzie 31. Na początku Momo chce objąć swoim zasięgiem teren Mazowsza, być może później przyjdzie czas na kolejne regiony kraju.

Stacja paliw Momo.

Automatyczne stacje paliw są mniejsze niż tradycyjne i mieszczą się najczęściej na osiedlach mieszkaniowych.

- Na tym terenie zarejestrowano najwięcej pojazdów w Polsce, a mazowiecki kierowca tankuje najwięcej paliwa w Polsce. Czynniki, o których wspomniałem tworzą pozytywną koniunkturę dla rozwoju naszej firmy – mówi Jacek Malec, prezes zarządu Momo. - Aktualnie prowadzimy intensywne prace, które w ciągu najbliższych kilku miesięcy umożliwią rozpoczęcie budowy dwóch kolejnych stacji paliwowych zlokalizowanych w Radomiu.

Od września 2010 Momo jest notowana na NewConnect. Spółka pozyskała z emisji prywatnej 1,2 mln zł. W ubiegłym roku firma osiągnęła przychód na poziomie 160 tys. zł, wobec prognozowanych 92 tys. zł.

(mak)