09.05.2011

Kreatywność popłaca

Sieć Kreatywka, prowadząca ogólnorozwojowe zajęcia dla dzieci, pozyskała już pięciu franczyzobiorców.

Działająca od 2005 roku Kreatywka prowadzi dziś 13 oddziałów własnych. Sieć zaczęła się rozwijać poprzez franczyzę pod koniec ubiegłego roku. Dziś ma już pięć podpisanych umów z franczyzobiorcami. Najbliższe otwarcia będą miały miejsce w miejscowościach w okolicach Łodzi oraz na Śląsku.

Zajęcia ogólnorozwojowe prowadzone przez Kreatywkę.

- Pomysł rozwoju sieci poprzez franczyzę pojawił się pod koniec ubiegłego roku. Podsunęła nam go pewna Pani, która chciała z nami współpracować i jednocześnie pozostać niezależną. Choć ostatecznie do współpracy nie doszło, to idea franczyzy została wdrożona i zainteresowała inne osoby - wspomina Beata Kołodziejczyk, właścicielka Kreatywki

- W bieżącym roku skupiamy się na intensywnym szkoleniu i wsparciu naszych pierwszych franczyzobiorców - mówi Beata Kołodziejczyk, właścicielka Kreatywki. - Z tego względu nie zakładamy tworzenia kolejnych oddziałów własnych firmy. Co więcej, ze względu na duże zainteresowanie przejęciem przez franczyzobiorców istniejących oddziałów Kreatywki, liczba placówek własnych może ulec zmniejszeniu.

Do współpracy w ramach sieci zaproszone są przede wszystkim osoby z umiejętnościami organizacyjnymi. Jeżeli franczyzobiorca chce być także instruktorem prowadzącym zajęcia, wówczas konieczna jest umiejętność czystego śpiewu i predyspozycje pedagogiczne. Aby przystąpić do sieci Kreatywka nie trzeba posiadać własnego lokalu. Ze względu na charakter zajęć równie dobrze sprawdza się system najmu sal na godziny.

Opłaty franczyzowe zależą bezpośrednio od wielkości i populacji danego oddziału. Najtańsza licencja, na obszar do 30 tys. mieszkańców, kosztuje 3 tys. zł. Obejmuje ona szkolenie franczyzobiorcy i instruktora, doradztwo, know-how oraz dostęp do programu zarządzającego zapisami on-line. Na koszt rozpoczęcia działalności składa się także zakup instrumentów i pomocy dydaktycznych oraz materiałów reklamowych. Miesięczne opłaty zaczynają się już od 400 zł netto i są stałe, niezależne od ilości uruchomionych grup.

(boa)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Bolesław Adamiec

dziennikarz
Napisz do autora