Nowy punkt sieci Ambra w warszawskiej galerii Blue City.
Niedziela
15.05.2011
Obuwnicza sieć powiększyła się o kolejny punkt w Warszawie.
 

Ogólnopolska sieć handlowa Ambra istnieje od 1989 roku. Jest jedną z największych sieci obuwniczych na terenie całego kraju. Swoje produkty – buty wykonane ze skóry naturalnej lub ekologicznej – oferuje w ponad 80 własnych sklepów i 40 punktach franczyzowych. Dostarcza je również do 90 sklepów partnerskich zlokalizowanych w całej Polsce. Otwarty w nowej aranżacji salon oferuje klientom zarówno buty męskie, damskie, jak i dziecięce.

Sklepy Ambra to lokale o powierzchni przekraczającej 100 m2. Koszty zatowarowania salonu to ok. 1,8 tys. zł na m2. Inwestycja we własny punkt sieci to koszt rzędu 1,5 tys. zł za m2 w przypadku lokalu w centrum handlowym i 300 zł za m2, jeśli sklep otwieramy przy ulicy. Opłata wstępna wynosi 5 tys. zł i jest przeznaczona na pokrycie kosztów prac projektowych, materiałów reklamowych, szyldu. Franczyzobiorcy mogą liczyć na wsparcie ze strony sieci, otrzymują także dostęp do bogatego asortymentu obuwia dostarczanego po preferencyjnych cenach.

Zdaniem analityków Domu Maklerskiego AmerBrokers największy wpływ na wyniki spółek obuwniczych w ostatnich latach miało osłabienie złotego do euro i dolara. Jego konsekwencją był wzrost kosztów zakupu towarów i materiałów, a także wyższe czynsze w galeriach handlowych, zwykle denominowane w euro. W czasie kryzysu najlepiej radziły sobie spółki, których oferta obejmuje przede wszystkim towary z niższej półki cenowej. Polskim firmom z branży pomogły natomiast regulacje wprowadzone przez Komisję Europejską, dotyczące ochrony rynku obuwniczego. W ich myśl wprowadzono okres ochronny w postaci czasowego ograniczenia importu do Unii i podwyższenia ceł.

(gum)


POPULARNE NA FORUM

Sklep z bielizną w dużej galerii - opłaca się?

Z tego co widzę to żona bieliznę zamawia w sieci, głównie tutaj https://ekskluzywna.pl/ Moim zdaniem coraz więcej biznesów będzie przenosić się do internetu, bo jest...

14 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Zarobić na stylu

I like your post. It really useful with me. Thanks for sharing these useful information! - spotify web player

40 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

This really interesting post. Thanks for sharing! - hotmail login

18 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

Ja mam 2-3 wytypowane modele, konkretny rozmiar i po prostu poluję na okazje online (szukając po nazwie + rabat, promocja, zniżka itp.)

18 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Bershka w franczyzie

I want to encourage that you continue your great writing, have a nice day! Wifi hacking apk

2 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018
Hurtownik - opinie

ja mogę polecić hurtownię odzieży Beta Plus: https://www.hurt-odziez.pl/kontakt. Tanio, sprawna obsługa i szybka dostawa.

12 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Oczywiście że warto, ale należy pamiętać że kluczem do sukcesu jest dobra hurtownia odzieży, która musi mieć towar dobrej jakości w modnych fasonach i dobrych cenach...

69 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Do otwarcia sklepu internetowe z odzieżą niezbędne jest kilka elementów. 1. Dobra platforma sprzedażowa okraszona atrakcyjną grafiką 2. Dobra hurtownia odzieży...

21 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018