18.05.2011

Blue Tax Group poprawia wyniki

Franczyzowa sieć biur doradztwa podatkowego pokazała wyniki za pierwszy kwartał.

Pierwszy kwartał 2011 roku przyniósł wyraźną poprawę sytuacji spółki Blue Tax Group, operatora franczyzowego konceptu placówek doradczych. W pierwszym kwartale 2011 roku firma odnotowała przychody netto ze sprzedaży w wysokości 777 tys. złotych, co w porównaniu do analogicznego okresu roku 2010 stanowi wzrost o ok. 33 proc. Czysty zyski spółki w tym czasie sięgnął blisko 166 tys. zł. Dla porównania, w analogicznym okresie 2010 Blue Tax miał ponad 193 tys. zł straty.

Biuro sieci Blue Tax Group.

W pierwszym kwartale 2011 spółka zarobiła blisko 166 tys. zł. Dla porównania, w analogicznym okresie 2010 Blue Tax miał ponad 193 tys. zł straty.

- Spółka przeprowadziła restrukturyzację firmy. A z uwagi na zmiany, jakie zaszły na rynku usług doradczych dla biznesu, w czwartym kwartale 2010 roku spółka zadecydowała o zmianie strategii rozwoju. Efekty są widoczne dopiero teraz i pozwalają nam z optymizmem patrzeć w przyszłość – mówi Mirosław Stanisławski, prezes notowanej na New Connect Blue Tax Group.

Firma rozwija się poprzez trzy modele franczyzowe: Blue Tax Group Partner, Express i Expert. Pierwszy jest przeznaczony dla firm świadczących usługi doradztwa podatkowego i rachunkowości. Express jest dedykowany podmiotom prowadzącym biuro rachunkowe, ale nie posiadającym własnego doradcy podatkowego. Partnerzy działający w ramach modelu Expert koncentrują swoje działania na pozyskaniu od swoich klientów zleceń na realizację usług świadczonych i wykonywanych przez Blue Tax Group.

Opłata za przystąpienie do sieci Blue Tax Group wynosi 4 tys. zł, opłata miesięczna, w wysokości 3 proc., naliczana jest od przychodów biura. Głównym obszarem działalności firmy są miejscowości liczące ponad 10 tys. mieszkańców, położone w południowo-zachodnich regionach kraju.

(gum)