Franczyza triumfuje

Rynek bielizny w Polsce jest szacunkowo wart kilka miliardów złotych.
Niedziela
22.05.2011
Sieć sklepów z bielizną Triumph, obawiając się trudniejszego okresu, stawia na franczyzę.
 

Rok 2011, ze względu na wysokie ceny bawełny oraz paliwa, nie jest łatwy dla całej branży odzieżowej. Dodatkowym utrudnieniem jest nasilająca się konkurencja ze strony sklepów odzieżowych, które coraz częściej rozwijają segment bielizny. Sieć sklepów Triumph, chcąc zachować swoje miejsce wśród liderów branży, rozpoczyna rozwój sieci przez franczyzę.

Celem sieci nie jest posiadanie 1,5 tys. placówek, lecz sklepów franczyzowych, gdzie będą sprzedawane tylko produkty Triumph. Franczyza ma zapewnić rozwój sieci w cięższym okresie dla firmy. Mimo trudności, podwyżka cen bielizny nie jest rozważana.

Sieć sklepów Triumph należy do międzynarodowego producenta bielizny i liczy ponad tysiąc placówek na całym świecie. W Polsce marka jest w ścisłej trójce liderów w branży wraz z firmą Atlantic oraz Intimissimi. Ogółem rynek bielizny w Polsce jest szacunkowo wart kilka miliardów złotych, lecz jest bardzo rozdrobniony.

Sieć Atlantic rozwija się w naszym kraju przez franczyzę już od dawna. Firma wypracowała dwa modele współpracy: tzw. franczyzy klasycznej oraz depozytowej. Ten drugi polega na inwestycji franczyzobiorcy w lokal, natomiast towar pozostaje własnością franczyzodawcy. Pod szyldem Atlantic w Polsce działa już ponad 20 placówek na tej zasadzie, zaś we franczyzie klasycznej blisko 70.

(boa)


Bolesław Adamiec, dziennikarz
Bolesław Adamiec
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Sklep z bielizną w dużej galerii - opłaca się?

Z tego co widzę to żona bieliznę zamawia w sieci, głównie tutaj https://ekskluzywna.pl/ Moim zdaniem coraz więcej biznesów będzie przenosić się do internetu, bo jest...

14 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Zarobić na stylu

I like your post. It really useful with me. Thanks for sharing these useful information! - spotify web player

40 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

This really interesting post. Thanks for sharing! - hotmail login

18 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

Ja mam 2-3 wytypowane modele, konkretny rozmiar i po prostu poluję na okazje online (szukając po nazwie + rabat, promocja, zniżka itp.)

18 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Bershka w franczyzie

I want to encourage that you continue your great writing, have a nice day! Wifi hacking apk

2 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018
Hurtownik - opinie

ja mogę polecić hurtownię odzieży Beta Plus: https://www.hurt-odziez.pl/kontakt. Tanio, sprawna obsługa i szybka dostawa.

12 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Oczywiście że warto, ale należy pamiętać że kluczem do sukcesu jest dobra hurtownia odzieży, która musi mieć towar dobrej jakości w modnych fasonach i dobrych cenach...

69 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Do otwarcia sklepu internetowe z odzieżą niezbędne jest kilka elementów. 1. Dobra platforma sprzedażowa okraszona atrakcyjną grafiką 2. Dobra hurtownia odzieży...

21 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018