23.05.2011

Porządki w biznesie

o zmianach w firmie Wójcik Fashion opowiada Krzysztof Szyndler, dyrektor ds. marketingu.

Jakie są plany rozwojowe marki Wójcik na ten rok?
W tym roku zabraliśmy się za porządkowanie biznesu. Uważnie przyglądamy się sieci sprzedaży oraz potencjałowi marek, które znajdują się w naszym portfelu, czyli Hot Oil i Wójcik. Wzmacniamy również nasz zespół menadżerski, co ma pomóc w podniesieniu skuteczności działalności operacyjnej. Oczywiście w planach mamy także kolejne otwarcia. Chcielibyśmy, żeby do końca roku pojawiły się 3-4 sklepy własne oraz około 10 franczyzowych. Myślę, że nie będziemy mieli problemu z ich otwarciem, bo jak na razie franczyzobiorcy sami się do nas zgłaszają.

Krzysztof Szyndler, dyrektor ds. marketingu firmy Wójcik Fashion.

Krzysztof Szyndler, dyrektor ds. marketingu firmy Wójcik Fashion, rozwijającej marki Hot Oil i Wójcik.

Czy firma planuje ekspansję zagraniczną?
Naszymi ubraniami interesuje się coraz więcej firm z zagranicy, nie tylko naszych wschodnich sąsiadów, ale również krajów z zachodu. Dlatego staramy się zachęcać naszych partnerów do większej ekspansji na rynkach europejskich.

Jak wygląda sytuacja na rynku odzieży dziecięcej?
Sytuacja w branży pokazuje, że tylko silne brandy działające w dobrych lokalizacjach maja szansę znaleźć klienta, inni będą zmuszeni do konkurowania z działami odzieżowymi w hipermarketach, a to jest często jakościowy bazar. Niestety nie mamy wpływu na sytuację makroekonomiczną, dlatego staramy się wykorzystać szanse, jakie od czasu do czasu pojawiają się na rynku. Prowadzimy rozmowy z silnymi firmami, które mogą uzupełnić nasz asortyment produktami wysokiej jakości.

Rozmawiała (mak)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0