24.05.2011

Polska pizzeria w Irlandii

Crazy Piramid Pizza otworzy swoją pierwszą placówkę poza granicami Polski.

Umowa z masterfranczyzobiorcą została już podpisana. Pierwszy zagraniczny lokal serwujący pizzę w rożku zostanie otwarty w irlandzkim mieście Cork. Firma Wojtex, rozwijająca koncept Crazy Piramid Pizza oraz sieć Biesiadowo, zamierza również otworzyć swoje placówki na Ukrainie i w Czechach.
- Lokal w Cork będzie wzorcową pizzerią, w której będziemy również prowadzić szkolenia dla przyszłych franczyzobiorców. Otwarcie zaplanowane jest na przełom lipca i sierpnia tego roku - mówi Wojciech Goduński, właściciel firmy Wojtex. - Prowadzimy również zaawansowane rozmowy z masterfranczyzobiorcą, który będzie rozwijał nasz koncept w Czechach.

Zdjęcie pizzy w rożku serwowanej w Crazy Piramid Pizza.

Crazy Piramid Pizza ma w Polsce sześć lokali, niebawem dołączą do nich kolejne cztery.

Zadaniem masterbiorcy sieci Biesiadowo lub Crazy Piramid Pizza jest uruchomienie pierwszego lokalu na terenie danego kraju oraz stworzenie zaplecza logistycznego.

Za granicą sieć Crazy Piramid Pizza będzie rozwijana na trzy sposoby: franczyzobiorca będzie mógł otworzyć pełnowymiarową pizzerię, okienko podawcze lub wprowadzić produkty z logo Crazy Piramid Pizza do istniejącego już lokalu gastronomicznego.

Pełnowymiarowa pizzeria, to koszt 13 tys. euro oraz miesięczna opłata licencyjna w wysokości 300 euro. Okienko podawcze z pizzą rożkiem można otworzyć mając już 400 euro, opłata franczyzowa to 80 euro miesięcznie. Tyle samo kosztuje wprowadzenie produktu do każdego innego lokalu gastronomicznego.

(mak)